طراحی بدنه اتوبوس

آیا تا به حال به تبلیغات روی طراحی بدنه اتوبوس (Bus body design) فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید فقط در کلانشهر مشهد 1500 دستگاه اتوبوس فعال وجود دارد و روزانه 950 مسافر در این شهر از اتوبوس استفاده می‌کنند؟ اتوبوس‌ها حدود 20 درصد از ظرفیت حمل ونقل عمومی درون شهری را به خود اختصاص داده‌اند. به این معنی که جمعیت زیادی از مردم جامعه به اتوبوس‌ها توجه می‌کنند، منتظر آن می‌نشینند و حتی اگر از آن استفاده نکنند در معرض دیدشان قرار دارند. بدنه یک اتوبوس معمولی درون شهری در هر سمت بیش از 25 مترمربع مساحت دارد. با درنظر گرفتن چهار طرف اتوبوس، با یک سطح 60 تا 70 مترمربعی برای طراحی و چاپ مواجهیم که هر روز به قسمت‌های مختلف شهر تردد داشته و چشمان زیادی به آن خواهد افتاد. طراحی بدنه اتوبوس، می‌تواند یک بنر تبلیغاتی بزرگ و متحرک باشد که فضای ترافیکی خیابان‌ها را تلطیف می‌کند.

کیفیت عالی

خدمات طراحی روی بدنه اتوبوس را حرفه‌ای و خاص پیش ببرید. کیفیت عالی را از کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت بخواهید. 

مشتریان متنوع

فرقی ندارد کسب و کار شما در چه حوزه‌ای است، خدمات طراحی گرافیک روی بدنه اتوبوس می‌تواند باعث جذب مشتریان زیادی شود. 

قیمت مناسب

مناسب‌ترین قیمت را در کنار خدمت حرفه‌ای از کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت دریافت کنید. 

برندینگ عالی

می‌دانید برندینگ چاپ تبلیغات روی بدنه اتوبوس چه تاثیری روی کسب و کار و برندینگ شما دارد؟ 

Vehicle body design

طراحی بدنه وسایل نقلیه

وسایل نقلیه شخصی و عمومی فضای زیادی در شهرهای کوچک و بزرگ اشغال می‌کند. با یک نگاه کلی به خیابان‌ها می‌توان دید سطح اکثر اتومبیل‌ها به صورت ساده رنگ شده است. به جز کامیون‌های متعلق به شرکت‌های توزیع کالا و یا برخی اتوبوسها، که با طرح‌های تبلیغاتی تزئیین شده‌اند، نقش دیگری روی بدنه سایر وسایل نقلیه وجود ندارد. حال آنکه طراحی بدنه اتومبیل‌ها، قطار و حتی هلیکوپتر و هواپیما می‌تواند با اهداف زیادی انجام شود؛ مثلاً طراحی ماشین‌های مسابقه، اجرای طرح‌های تشویقی زیست محیطی روی وسایل نقلیه عمومی و یا انتقال پیامی خاص با یک طرح بر بدنه هلیکوپتر امداد، حتی می‌توان مفاهیمی که برای افراد ارزشمند است را به نقشی جذاب تبدیل کرده و روی ماشین‌های شخصی پیاده کنید.

وقتی فرصت زیباتر کردن دنیا را داریم چرا استفاده نکنیم؟ گروه فکر مثبت ایده‌های خلاقانه زیادی برای طراحی تصویرسازی و استفاده بهتر از بدنه وسایل نقلیه دارد که تا به حال به فکر کسی نرسیده! توجه داشته باشید که استفاده از لوگوی حرفه‌ای می‌تواند تبلیغات شما را پر اثرتر کند. 

Order bus body design

سفارش طراحی بدنه اتوبوس

اگر کالا یا خدماتی دارید که در بین عموم مردم قابل استفاده است، بدنه اتوبوس‌ها را دریابید! اتوبوس‌ها در دل جوامع قرار دارند و با زندگی روزمره مردم گره خورده است. سفارش طراحی بدنه اتوبوس تصاویر محصولات و پیام برند شما را به دل جامعه می‌برد. با چاپ یک طرح تبلیغاتی جذاب و کمک گرفتن از یک شرکت تولیدمحتوا برای نوشتن محتوای تبلیغاتی حرفه‌ای بر بدنه اتوبوس‌های درون شهری و حتی جاده‌ای می‌توانید برند خود را برای همه مردم شهر به نمایش بگذارید. گرافیک خیره کننده و رنگ بندی جذاب علاوه بر نتایج اقتصادی مطلوب در کمپانی‌ها، یکنواختی خیابان‌ها را از بین برده و برای تحول روحی شهرها لازم است. از این رو ارگانهای دولتی مانند شهرداری‌ها نیز که نسبت به ایجاد جلوه‌های شاداب شهری موظف هستند، می‌توانند با سفارش طراحی بدنه اتوبوس‌های همگانی، تنوع شهری و کیفیت حمل و نقل را ارتقاء دهند. همچنین شرکت های اتوبوسرانی با همکاری کمپانی‌های تبلیغاتی می‌توانند به درآمد مظاعف برسند.

Bus body graphic design company

شرکت طراحی گرافیکی بدنه اتوبوس

شرکت‌های فعال در حوزه گرافیک و تبلیغات شهری از افراد متخصص در چندین حوزه بهره می‌برند: هنرگرافیک، علوم بازاریابی، مردم شناسی، روابط عمومی، حمل و نقل، مسیریابی و حتی علوم پایه مانند فیزیک تا اثرات عوامل محیطی از جماه نور و باران بر طرح گرافیکی را پیش بینی کنند. شرکت‌هایی که به طراحی گرافیکی بدنه اتوبوس دست می‌زنند معمولاً تجربه حرفه‌ای بالایی دارند، هر رنگ بندی و هر تصویری حامل یک پیام است که طراحان موفق با زیرکی تمامی جوانب اجتماعی یک طرح را سنجیده و رنگ‌ها و نقش‌های به کار رفته در آن را با درایت انتخاب می‌کنند. وقتی تصویر یک بسته بندی محصول روی بدنه اتوبوس باشد و یا طرحی برای تبلیغ، بیننده تمام توجهش به طراحی تصاویر درج شده جلب می‌شود.  گرافیک روی بدنه می‌تواند مانند یک بلندگوی بی صدا به روح مردم شهر نفوذ کند! بنابراین اگر فکر می کنید طراحی بدنه اتوبوس می تواند زبان گویای شما در جامعه باشد و انسانها را تحت تأثیر قرار بدهد، از شرکت های مجرب و متخصص در طراحی گرافیک شهری کمک بگیرید.

طراحی بدنه اتوبوس چرا؟

می‌دانید چرا نیاز به طراحی بدنه اتوبوس داریم؟ ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت چاپ تبلیغات روی بدنه اتوبوس اطلاعات کاملی به شما ارائه می‌دهد. 

Printing and designing the body of the bus

چاپ و طراحی بدنه اتوبوس

طراحی گرافیک یک شاخه هنری جذاب است که در بخش‌های مختلف کار و زندگی عصر حاضر نقش آفرینی می‌کند. طراحی گرافیکی فضاهای شهری با اهداف فرهنگی و یا تبلیغاتی مختلف انجام می‌شود که ممکن است گرایش‌های غیرمتعارف را شامل شود؛ اما اتوبوس‌ها در معرض دید تمامی اقشار جامعه قرار دارند و طرح گرافیکی اجرا شده بر بدنه آن‌ها نمی‌تواند با معیارهای اخلاقی و عرف جامعه مغایرت داشته باشد. لذا تیم‌های فعال در این حوزه می‌بایست از دانش جامعه‌شناسی و روان‌شناسی برخوردار باشند تا به خلق طرح‌های جذاب و نوآورانه‌ای دست بزنند که برای هیچ یک از اقلیت‌های اجتماعی، کودکان، بیماران، گروه‌های مذهبی و غیره ناخوشایند نباشد. از طرفی چاپ طرح‌های گرافیکی روی بدنه اتوبوس به تخصص و مهارت ویژه‌ای نیاز دارد. سطح گسترده و ناهموار بدنه اتوبوس چالش‌های زیادی برای چاپ دقیق طرح‌ها ایجاد می‌کند. مثلاً قسمت‌های شیشه‌ای و یا بدنه فلزی به طرح گرافیکی و فنون چاپ متفاوت احتیاج دارد. بنابراین دیزاین بدنه اتوبوس‌ها با یکدیگر متفاوت است.

چاپ روی بدنه اتوبوس

چاپ روی بدنه اتوبوس را به تیم طراحی گرافیک فکر مثبت بسپارسید. 

تبلیغات روی اتوبوس

تبیلیغات حرفه‌ای را روی بدنه اتوبوس حرفه‌ای انجام دهید. 

گرافیک بدنه اتوبوس

پیاده سازی گرافیک روی بدنه اتوبوس تخصص ماست، ما تیم حرفه‌ای شما هستیم. 

طراحی تبلیغات بدنه اتوبوس

می‌دانید تبلیغات بدنه اتوبوس می‌تواند چه بازخوردی برای شما داشته باشد؟ 

Bus body design services

خدمات طراحی بدنه اتوبوس کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت

طراحی روی بدنه اتوبوس را می‌توان یکی از مهم‌ترین و مناسب‌ترین روش‌های تبلیغاتی در نظر گرفت که بازخورد عالی را به دنبال دارد. 

بله اگر کسب و کار شما نیاز به طراحی روی بدنه اتوبوس دارد می‌توانید با ما تماس بگیرید. 

extent of our expertise in bus body design

میزان تخصص ما در طراحی بدنه اتوبوس

تبلیغات و بازخورد 97 %
طراحی 88 %
تجربه 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم!

Podcast

پادکست چرا طراحی بدنه اتوبوس مهم است؟

می‌خواهید بدانید چرا باید روی بدنه اتوبوس تبلیغات کنیم؟ ایمان امین الشریعه درباره اهمیت و جایگاه تبلیغات روی بدنه اتوبوس برایتان می‌گوید. 

Price of graphic design of bus body

قیمت طراحی گرافیکی بدنه اتوبوس

هزینه طارحی گرافیک روی بدنه اتوبوس چقدر است؟ نرخ تبلیغات روی بدنه اتوبوس به چه صورتی محاسبه می‌شود؟ 

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی گرافیک بدنه اتوبوس در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

طرح‌های گرافیکی سهم زیادی از تبلیغات روی بدنه اتوبوس‌ها را تشکیل می‌دهد. متحرک بودن اتوبوس فرصت خواندن صحیح نوشته‌ها را از مخاطب می‌گیرد به همین دلیل در طراحی روی بدنه اتوبوس بیشتر از تصاویر و لوگو برندها با رنگ بندی‌های جذاب استفاده می‌شود، اگر هم  متنی روی اتوبوس چاپ شود باید در حد چند کلمه و یا نهایتاً یک جمله کوتاه باشد که به صورت درشت در محلی مناسب جای بگیرد. طرح‌های بدنه اتوبوس‌ها نباید به قدری پیچیده باشند که پس ازعبور از یک سیستم ورود و خروج شناسایی آن‌ها زمانبر باشد.

بهترین طراحی بدنه اتوبوس براساس چند عامل انتخاب می‌شود. یعنی شرکت‌های گرافیکی و تبلیغاتی که به طراحی و چاپ بنر روی اتوبوس‌ها مشغولند، بعد از دریافت سفارش از طرف کارفرما، چندین طرح جذاب آماده می‌کنند و از بین آنها بهترین را برمی‌گزینند. حال ببینیم بهترین طرح ممکن از نظر هنری و شناختی چه خصوصیاتی دارد؟

انتقال درست مفاهیم: هدف از چاپ یک طرح روی اتوبوس مشخص است و هرچقدر از تصاویر و رنگ‌های گویاتر استفاده شود، پیام شفاف‌تری به مخاطب منتقل می‌شود؛ برای مثال هدف از تبلیغات نوشیدنی ترغیب مردم برای خرید است، بنابراین طرحی که در آن رنگ‌های خنک به کار رفته و تصاویری از نوشیدنی که خنک و تگری به نظر می‌آید در گرمای تابستان هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. اما اگر در ماه‌های زمستان قرار داشته باشیم باید تمام اجزای این طرح به صورت وارونه باشد تا اثرگذاری لازم را به وجود آورد. از این رو یکی از نکات مهم در طراحی بدنه اتوبوس، توجه به موقعیت‌های زمانی و فصول سال است.

رنگ بندی روشن و جذاب: از آنجا که رنگ کف خیابان‌ها مشکی است و تعداد زیادی خودرو در حال تردد هستند، بنابراین طرح‌های روشن دید بهتری دارند، همچنین ترکیب رنگ‌ها باید آنقدر جذاب باشد که توجه بیننده را از اشیاء متحرک دزدیده و به سمت طرح روی اتوبوس بکشاند.

تناسب طرح با شکل هندسی اتوبوس: بدنه اتوبوس در چهار سمت قابلیت چاپ دارد و طرحی موفق است که از هر سطوح آن به طور کامل بهره ببرد. همچنین استفاده از ترکیب مناسب الگوها به طوری که با تکنیک‌های چاپ روی شیشه که تا حدودی شفاف انجام می‌شود، آسیب نبیند.

خلاقیت: جدید و نوآورانه بودن یک امتیاز بزرگ برای تبدیل شدن به بهترین طرح است. ابداع روش‌های نو برای انتقال مفاهیم و استفاده از طرح‌های متفاوت ذاتاً باعث جلب توجه مخاطب می‌شود؛ مثلاً کشدار کردن بخشی از تصویر که از یک سمت اتوبوس تا پشت آن کش بیاید، بیننده را کنجکاو کرده و نگاهش را روی اتوبوس نگه می‌دارد تا زمانی که اتوبوس از کنارش رد شده و کل تصویر قابل مشاهده گردد.

سازگاری با فرهنگ جامعه: اتوبوس ها در بین عموم مردم جامعه رفت و آمد دارد و مستقیما با آنها در ارتباط است. در طراحی روی بردنه اتوبوس باید حساسیت‌های فرهنگی همه مردم را درنظر گرفته و از الگوهای ناهنجار با ارزش‌های اجتماعی استفاده نشود.

تبلیغات محیطی یکی از روش‌های مؤثر در افزایش فروش است. طراحی بنر و پوسترهای تبلیغاتی و قراردادن در مناطق شلوغ و پررفت و آمد شهرها یکی از رایج‌ترین روشهای بازاریابی در بین صاحبان کسب وکارها است. هدف از تبلیغات محیطی ارتباط مستقیم با مشتریان بالقوه است. وقتی افراد تبلیغات یک محصول یا خدمت را در حوالی محل زندگی خود می‌بینند تأثیر زیادی بر دیدگاه آنها گذاشته و موفقیت بیشتری در جلب اعتمادشان دارد، زیرا محل زندگی و رفت و آمدهای روزانه انسان‌ها برایشان آشنا و قابل اطمینان است، برقراری ارتباط با مردم به واسطه آنچه برایشان شناخته شده است، باعث گرایش مثبت و حسن اعتماد می‌شود.

اتوبوس‌ها توسط بخش بزرگی از جوامع انسانی برای عبور و مرور استفاده می‌شود. افرادی هستند که طی سالها بین مسیر کار و زندگی خود با اتوبوس رفت و آمد می‌کنند و اتوبوس به بخشی از زندگی روزمره آنها تبدیل شده است. همچنین افرادی که از وسایل نقلیه شخصی برای عبور و مرور درون شهر استفاده می‌کنند همواره پشت چراغ‌های قرمز و ازدحام خیابان با اتوبوس‌ها چشم در چشم می‌شوند. حتی وقتی ترافیکی در کار نیست، مردم چه پیاده باشند چه سواره، دیدن صحنه عبور اتوبوس از کنارشان، یک امر روتین است مگر اینکه که در مریخ زندگی کنند!

تبلیغات روی بنده اتوبوس از نظر بازدهی امتیازات زیادی دارد؛ اول اینکه ارتباط مستقیم با مردم داشته و به راحتی و بدون مزاحمت وارد روزمرگی‌هایشان می‌شود. اینکه تبلیغات برای مخاطب آزار دهنده و مزاحم نباشد امتیاز بزرگی است، از آن گذاشته طرح‌های چاپ شده بر بدنه اتوبوس می‌تواند با ایجاد تنوع و جذابیت در روال معمولی زندگی افراد، مفید و خوشایند نیز باشد. در وهله دوم گستردگی منطقه تحت پوشش یک نکته مثبت است: اتوبوس‌ها در طول روز بارها در مسیرهای مختلف تردد دارند و به همراه خود بنر تبلیغاتی شما را حمل می‌کنند. در واقع طرح روی بدنه اتوبوس وظیفه سایر روشهای تبلیغات محیطی را بدون هزینه اضافه انجام می‌دهند و به این ترتیب نیاز به هزینه طراحی و چاپ چندین بنر یا بیلبورد در نقاط مختلف شهر حذف خواهد شد.

اگر کالا یا خدماتی دارید که برای افزایش فروش آنها به تبلیغات نیاز دارید، استفاده از بدنه اتوبوس‌ها، یک گزینه مؤثر و مقرون به صرفه است. طراحی و اجرای تبلیغات روی بدنه اتوبوس با کمترین هزینه شما را به بهترین نتیجه می‌رساند؛ زیرا این نوع تبلیغات در دل جامعه انجام می‌شود، از جنس مردم بوده و با زندگی آنها عجین شده است. حس آشناپنداری محیط به اثرگذاری این نوع تبلیغات کمک می‌کند. همچنین دیدن اتوبوسی با بدنه رنگارنگ و زیبا در بسیاری از روزها می‌تواند برای افراد سرگرم کننده باشد. شرکت افق فراویژن این کار را برای محصولاتش انجام می‌دهد. اساسا گره زدن نام برند با احساسات خوب در مردم، باعث کشش آنها به سمت برند در زمان خرید می‌شود.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های