طراحی فولدر

طراحی فولدر از جمله روش‌های تبلیغاتی است که توسط بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولدر به طور معمول برای سازمان‌دهی و مرتب کردن برگه‌ها و اسناد اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولدرها ممکن است هر روزه توسط کارمندان و یا مشتریان استفاده شوند. حال اگر طراحی اختصاصی خود را بر روی فولدر داشته و لوگو و نام برند خود را بر روی آن درج کنید می‌توانید برندتان را در ذهن مشتریان ثبت کرده و توجه آن‌ها را جلب کنید. از این رو طراحی فولدر تبلیغاتی به یکی از مهم‌ترین کارها برای هر کسب و کار تبدیل شده است. نکات و اصول زیادی برای طراحی فولدرهای تبلیغاتی وجود دارند. برای طراحی حرفه‌ای و اختصاصی فولدر می‌توانید همین حالا با کارشنان ما در استودیو فکر مثبت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

Sample design of advertising folder types

نمونه طراحی انواع فولدر تبلیغاتی

فولدرهای تبلیغاتی را می‌توان با توجه به نوع فعالیت شرکت یا کسب و کار و همچنین مخاطبان هدف در شکل‌های گوناگونی طراحی و چاپ کرد. در ادامه می‌توانید بهترین نمونه‌های طراحی فولدرهای تبلیغاتی انجام شده در استودیو فکر مثبت را مشاهده کنید.

تصویر در طراحی فولدر

در گذشته در طراحی فولدرها از انواع تصویرهای محصولات شرکت استفاده می‌شد. اما امروزه بیش‌تر فولدرها با شکل‌ها و طرح‌های هندسی گرافیکی طراحی و چاپ می‌شوند.

رنگ در طراحی فولدر

استفاده از رنگ‌های مناسب تاثیر زیادی در زیبایی و تاثیرگذاری فولدر خواهد داشت. بهتر است در پالت رنگی از رنگ‌های سازمانی شرکت و برند نیز استفاده شود.

متن در طراحی فولدر

بهتر است در طراحی فولدر از مقدار مناسب متن استفاده کنید. استفاده از متن‌های بیهوده و اضافی تنها طراحی شما را شلوغ کرده و ظاهر آن را بهم خواهد ریخت.

کیفیت فونت در طراحی فولدر

بهتر است در طراحی حرفه‌ای فولدر از فونت مناسب و رسمی شرکت استفاده شود. همچنین اندازه فونت برای هر نوشته از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید با دقت انتخاب شود.

What is a folder and what does it do

فولدر چیست و چه کاربردی دارد؟

فولدر ابزاری است که از آن برای سازماندهی و مرتب کردن برگه‌های گوناگون استفاده می‌شود. نامرتب بودن برگه‌ها و اسناد اداری مشکلی است که می‌تواند سرعت انجام کارها را به شدت کاهش دهد. فولدرها می‌توانند با توجه به درخواست و نیازهای مشتری در اندازه‌ها و طرح‌های گوناگونی طراحی و تولید شوند. جنس فولدرها را نیز می‌توان با توجه به فعالیت و محیط سازمان یا شرکت انتخاب کرد. به طور مثال فولدرهای مدیریتی معمولاً از جنس چرم هستند. فولدرهای مقوایی و طلقی از جمله انواع رایج فولدرها هستند که در بسیاری از ادارات مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از دانش‌آموزان نیز از فولدرهای طلقی برای مرتب کردن برگه‌های خود استفاده می‌کنند. اگر فولدرها با هدف تبلیغات طراحی و تولید شوند می‌توانند نقش یک بروشور را نیز بازی کرده و نام و برند لوگو را نیز به نمایش گذارند.

Why is folder design important

چرا طراحی فولدر مهم است؟

امروزه بسیاری از شرکت‌ها و ادارات از فولدرهای تبلیغاتی برای سازمان‌دهی به برگه‌های خود استفاده می‌کنند. معمولاً بر روی فولدرهای تبلیغاتی لوگو و نام برند و همچنین برخی از توانایی‌ها و خدمات شرکت نیز چاپ می‌شود. با این کار علاوه بر نگهداری و مرتب کردن اسناد و برگه‌های گوناگون، برند شرکت و فعالیت آن نیز به صورت غیر مستقیم به افراد یادآوری می‌شود. فولدرهای تبلیغاتی نیز می‌توانند مانند دیگر انواع فولدرها به صورت پلاستیکی، کاغذی، و یا مقوایی طراحی و تولید شوند. البته معمولاً از فولدرهای پلاستیکی به دلیل کیفیت پایین چاپ برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نمی‌شود. رایج‌ترین فولدرهای تبلیغاتی در اندازه A4 تولید می‌شوند. برای ساخت فولدرهای کاغذی از کاغذهای گلاسه و یا ایندلبرد استفاده می‌شود. البته استفاده از کاغذهای خاص‌تر نیز می‌تواند کلاس کاری بالای شرکت را نشان دهد.

Important points in designing advertising folders

نکات مهم در طراحی فولدرهای تبلیغاتی

فولدرهای تبلیغاتی برای تاثیرگذاری بیش‌تر باید به صورت کاملاً حرفه‌ای و مطابق با اصول و نکات این کار طراحی شوند. سعی کنید برای طیف رنگی فولدر از رنگ‌های سازمان و رنگ‌های به کار رفته در لوگو شرکت استفاده کنید. اگر قصد دارید از فولدر برای اهداف تبلیغاتی استفاده کنید باید نشانه‌ها و مشخصات تبلیغاتی مانند نام برند، شعار تبلیغاتی، و راه‌های ارتباطی را بر روی آن درج کنید. اندازه فولدر نیز باید کاملاً استاندارد باشد تا بتواند برای سازمان‌دهی به اوراق اداری مورد استفاده قرار گیرد. سعی کنید در طراحی خود از افراط پرهیز کرده و تنها از عناوین تبلیغاتی کوتاه و نام و نشان برند استفاده کنید. اگر می‌خواهید از تصاویر برای طراحی folder استفاده کنید بهتر است از یک طراح باتجربه در این زمینه کمک بگیرید تا به سادگی و جلوه فولدر آسیبی وارد نشود.

اهمیت استفاده از فولدر چیست؟

ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت طراحی فولدر می‌گوید. 

Do not forget the slogan and logo in the design of the folder

شعار و لوگو را در طراحی فولدر فراموش نکنید

همانطور که اشاره شد اگر طراحی فولدرها کاملاً حرفه‌ای و مناسب باشد می‌توانید نتایج شگفت‌انگیزی از آن‌ها دریافت کنید. یکی از نکات بسیار مهمی که باید در طراحی فولدر به آن توجه داشته باشید درج نام، لوگو، و شعار برند بر روی فولدر است. در واقع درج این سه مورد را می‌توان یکی از مهم‌ترین کارهایی دانست که باید در طراحی حرفه‌ای فولدر به آن توجه داشت. سعی کنید مکان مناسبی را در طراحی خود برای درج این موارد در نظر داشته باشید. بهتر است برای نوشتن نام برند و شعار تبلیغاتی خود از فونت سازمانی شرکت استفاده کنید. همچنین متن‌های درج شده بر روی فولدر باید با سایز مناسب نوشته شوند تا مخاطبان مشکلی برای خواندن آن‌ها نداشته باشند. برای سفارش طراحی حرفه‌ای فولدر می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در استودیو فکر مثبت تماس بگیرید.

طراحی فولدر شرکتی

برای طراحی حرفه‌ای فولدرهای شرکتی باید به نوع فعالیت شرکت یا سازمان و همچنین نیازهای کارمندان و کسانی که قصد استفاده از فولدرها را دارند توجه ویژه‌ای داشته باشید.

چاپ فولدر

چاپ فولدر باید با توجه به نوع فولدر و اندازه آن انجام شود. چاپ نامناسب و غیرحرفه‌ای فولدر می‌تواند تمامی زحمات شما را به باد دهد.

عطف در فولدر

اگر قرار است درون فولدر تعداد زیادی برگه یا کاتالوگ قرار دهید بهتر است برای فولدر خود عطف در حدود 1 الی 2 سانتی‌متر در نظر داشته باشید.

طراحی فولدر خاص

خوشبختانه ایده‌های زیادی برای طراحی انواع فولدرها در اینترنت وجود دارند که می‌توانید با جستجویی ساده به ان‌ها دسترسی داشته و برای طراحی خاص فولدر از آن‌ها الهام بگیرید.

Effective advertising with folder design

تبلیغات موثر با طراحی فولدر

طراحی فولدر تبلیغاتی نه تنها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای شما عمل می‌کند، بلکه می‌تواند اعتبار و حرفه‌ای بودن کسب و کار شما را نیز به خوبی نشان دهد.

با طراحی حرفه‌ای فولدرهای تبلیغاتی می‌توانید به راحتی و تنها در یک نگاه اعتبار و قابل اطمینان بودن شرکت خود را نشان داده و برندتان را در ذهن مخاطبان ثبت کنید.

از جمله سایزهای متعارف فولدرها می‌توان به A4، A5، B4، و B5 اشاره داشت. همچنین می‌توانید با توجه به نیاز خود فولدرهایی با سایزهای خشتی و پالتویی نیز طراحی و چاپ کنید.

exprenice

میزان تخصص ما در طراحی فولدر

تجربه کاربری 97 %
طراحی حرفه‌ 88 %
دانش فنی 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

شرکت استودیو فکر مثبت با بیش از 20 سال تجربه کار حرفه‌ای آماده طراحی و ارائه فولدرهای حرفه‌ای برای شما عزیزان است. کافیست همین حالا با ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

Podcast

روند طراحی فولدر به چه صورتی است؟

از روند طراحی و پیاده سازی فولدر با خبر هستید؟ از درجه اهمیت طراحی فولدر چطور؟ 

App Landing

هزینه طراحی فولدر

قیمت و هزینه طراحی فولدر به فاکتورهای گوناگون و همچنین فعالیت سازمان شما بستگی خواهد داشت. در ادامه پلن‌های استودیو فکر مثبت برای طراحی folder را مشاهده می‌کنید.

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی فولدر در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در طراحی و چاپ فولدرها به آن توجه داشته باشید نحوه باز و بسته شدن آن است. معمولاً برای باز و بسته کردن فولدرهای کاغذی و مقوایی از قفل یا چسب استفاده نمی‌شود. به طور معمول برای طراحی و تولید فولدرهای کاغذی از خود کاغذ سازنده برای طراحی یک قفل استفاده می‌شود. در واقع طراحی فولدر باید به گونه‌ای باشد که فرد قادر باشد با تا کردن کاغذ از مکان‌های مشخص فولدر را باز و بسته کند. بسیاری از طراحان فولدرهای تبلیغاتی و سازمانی الگوها و قالب‌های آماده‌ای را به همین منظور در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. اما شما می‌توانید با جستجویی ساده در اینترنت و کمی خلاقیت روش‌های جدید و بهتری را برای این کار پیدا کنید. استفاده از این روش‌های خلاقانه و نوآورانه می‌تواند هوشمندی و ذوق و سلیقه کسب و کار شما را نشان دهد.

با وجود آنکه دیزاین و طراحی گرافیکی فولدر می‌تواند اصل بسیار مهمی در طراحی فولدرهای تبلیغاتی باشد، به هیچ وجه نباید کاربرد فولدر را فراموش کنید. حتی اگر فولدر شما زیباترین و جذاب‌ترین پوشه باشد، اگر نتوان به راحتی از آن استفاده کرد هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. بهتر است پیش از هر چیز به کیفیت و کاربرد فولدر خود توجه داشته باشید. زمانی که فولدر شما خلاقانه و کاربردی باشد مخاطبان و کاربران به هوشمندی و خلاقیت کسب و کار شما پی برده و نسبت به استفاده از خدماتتان مشتاق‌تر می‌شوند.

همچنین بهتر است در طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی از متریال‌های مناسب و مقاوم استفاده کنید. اگر فولدرهای طراحی شده‌ی شما از کیفیت بالایی برخوردار بوده و عمر بالایی داشته باشند می‌توانید توجه مخاطبان را جلب کرده و به آن‌ها نشان دهید که کیفیت تا چه اندازه برای کسب و کار شما مهم و حیاتی است. برای سفارش طراحی فولدرهای حرفه‌ای و باکیفیت می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در استودیو فکر مثبت تماس بگیرید.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های