طراحی فاکتور

طراحی فاکتور اختصاصی از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای کسب وکار خود انجام دهید. فاکتور برگه‌ای است که باید پس از فروش محصول و دریافت وجه در اختیار مشتریان قرار دهید. در فاکتورها تمامی اطلاعات مربوط به محصول و شرکت درج می‌شوند. با وجود آنکه فاکتورها نقطه پایان ارتباط با مشتریان هستند می‌توانند تاثیر زیادی در جلب نظر آن‌ها داشته باشند. طراحی فاکتور باید با توجه به فعالیت‌های کسب و کار و همچنین نیازهای مخاطبان انجام شود. تکنیک‌ها و روش‌های زیادی برای طراحی حرفه‌ای فاکتور وجود دارند. استفاده از رنگ‌های مناسب و خطوط پررنگ در فاکتور می‌تواند به زیبایی بیش‌تر آن کمک کند. بهتر است برای سفارش طراحی فاکتور به شرکتی معتبر و قابل اطمینان مراجعه کنید تا از نتیجه نهایی کار اطمینان داشته باشید. استودیو فکر مثبت با سال‌ها تجربه کار حرفه‌ای در خدمت شما عزیزان است.

Sample graphic design invoice

نمونه فاکتور طراحی گرافیک

با وجود آنکه نمونه‌های عمومی فاکتورها در انواع گوناگونی در بازار وجود داشته و به فروش می‌رسند، بسیاری از کارفرمایان می‌خواهند فاکتوری متفاوت و اختصاصی داشته باشند. در ادامه بهترین و حرفه‌ای‌ترین نمونه‌های طراحی شده فاکتورهای اختصاصی در استودیو فکر مثبت را مشاهده می‌کنید:

طراحی فاکتور با رنگ‌های مناسب

زمانی که قصد طراحی فاکتور اختصاصی را دارید باید از یک پالت رنگی مناسب با کسب و کار خود استفاده کنید. بهتر است تعداد رنگ‌های پالت را محدود نگه دارید.

طراحی فاکتور با فونت زیبا

فونت مناسب نیز از جمله موارد قابل توجه در طراحی فاکتور است. سعی کنید از فونت رسمی با سایز مناسب استفاده کنید تا مشتریان در مطالعه فاکتور با مشکلی مواجه نشوند.

طراحی فاکتور مینیمالیست

بسیاری از کسب و کارها و کارفرامایان از نمونه‌های مینیمالیست طراحی فاکتور استقبال می‌کنند. در نمونه‌های مینیمالیست سادگی و دوری از پیچیدگی مهم‌ترین اصل است.

طراحی فاکتور با خطوط پررنگ

استفاده از خطوط پررنگ می‌تواند به شما برای تقسیم مطالب در فاکتور کمک کند. این کار می‌تواند مطالعه مجدد و مرور فاکتور را آسان‌تر، سریع‌تر، و قابل فهم‌تر کند.

What is an invoice

فاکتور چیست؟

فاکتور برگه‌ای است که شما به عنوان فروشنده موظف هستید که پس از فروش محصول و دریافت وجه آن را به خریدار دهید. معمولاً در فاکتور اطلاعات مربوط به محصول از جمله نوع محصول، تعداد، و قیمت آن درج می‌شوند. فاکتور و شکل ظاهری آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا می‌تواند نشان‌دهنده اعتبار و هویت کسب و کار شما باشد. البته فاکتور اغلب آخرین نقطه تماس کسب و کار شما با مشتری است. بسیاری از افراد فاکتور فروش را درون پاکت مخصوص و طراحی شده به مشتری تحویل می‌دهند تا حرفه‌ای بودن خود را نشان دهند. این کار می‌تواند اخرین تصویری که از شما در ذهن خریدار باقی مانده را تحت تاثیر قرار داده و آن را درخشان‌تر کند. استودیو فکر مثبت با سال‌ها تجربه کار حرفه‌ای در این زمینه می‌تواند برای طراحی حرفه‌ای فاکتور به شما کمک کند.

Why is invoice design important

چرا طراحی فاکتور مهم است؟

همانطور که اشاره شد فاکتور آخرین نقطه ارتباطی کسب و کار شما با مشتریان است. از آنجایی که فاکتور نشان‌دهنده اطلاعات مربوط به کالای خریداری شده است، تا مدت زمان زیادی در آرشیوهای حسابداری شخص یا شرکت نگهداری می‌شود. اگر طراحی اختصاصی فاکتور به شکل صحیح، حرفه‌ای، و خلاقانه انجام شود می‌تواند موجب وفاداری مشتریان و بازگشت دوباره آن‌ها به شرکت یا سازمان شما شود. برای این کار نیازمند رعایت تکنیک‌ها و اصول زیادی خواهید بود. از این رو توصیه می‌شود که کار طراحی دسته فاکتور را به طراحان گرافیکی باتجربه و ماهر استودیو فکر مثبت بسپارید. همکاران ما با در نظر گرفتن شرایط کسب و کار و پرسونای مخاطبان هدف شما بهترین فاکتور را طراحی و ارائه خواهند کرد. تنها کافیست همین حالا با کارشناسان ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

Design of carbon loess invoice and writing invoice

طراحی فاکتور کاربن لس و فاکتور تحریر

فاکتورها انواع گوناگونی داشته و در جنس‌های مختلفی ارائه می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به کاربن لس و تحریر اشاره داشت. این دو نوع فاکتور از نظر رنگ، نوع چاپ، و همچنین کاغذ اول یکسان هستند. تنها تفاوت مهمی که میان این دو نوع فاکتور وجود دارد جنس کاغذهای میانی است. کاغذهای میانی در فاکتورهای کاربن لس از جنس کاغذ NCR هستند. با استفاده از این نوع فاکتورها تنها با یک فشار خودکار بر روی کاغذ اول، نوشته‌ی شما بر ری کاغذهای زیرین نیز شکل می‌گیرند. این در حالی است که در فاکتورهای تحریر چنین ویژگی‌ وجود نداشته و اگر نیاز به الگوی یکسان در همه برگه‌ها دارید باید از یک کاربن جداگانه استفاده کنید. معمولاً برای سهولت در نوشتار در فاکتورهای کاربن لس از یک مقوا استفاده می‌شود تا برگه فعلی را از برگه‌های زیرین جدا کند.

چرا نیاز به طراحی فاکتور اختصاصی داریم؟

ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت طراحی فاکتور و چرایی نیاز به طراحی فاکتور برای کسب و کارها می‌گوید. 

Principles of Dedicated Invoice Design

اصول طراحی فاکتور اختصاصی

فاکتورهای فروش به هر شیوه و با هر تکنیکی که طراحی می‌شوند باید از محتوای استاندارد برخوردار باشند. بهتر است در طراحی دسته فاکتور نام فاکتور به اندازه کافی بزرگ باشد تا به راحتی قابل دیدن بوده و با دیگر برگه‌های تجاری اشتباه گرفته نشود. به خاطر داشته باشید که فاکتور فروش هم برای مشتری و هم برای کسب و کار شما اطلاعات ارزشمندی دارد؛ از این رو باید نام شرکت و شناسه‌های مالی مربوط به مالیات را نیز در برگه جای دهید. همچنین تاریخ مربوط به زمان مورد انتظار برای تسویه حساب نیز باید در برگه فاکتور جای گیرد تا در صورت نیاز بتوان از آن به عنوان یک ابزار قانونی جهت پیگیری عدم وصول مطالبات استفاده کرد. بهتر است در بخش نهایی فاکتور نیز مکانی برای نوشتن مجموع هزینه‌های پرداخت شده طراحی شود.

طراحی فاکتور فروشگاهی

در طراحی فاکتورهای فروشگاهی باید تمامی اطلاعات و موارد مرتبط با کالاهای ارائه شده را در فاکتور جای دهید تا بتوانید از آن به عنوان سندی برای خرید و فروش استفاده کنید.

طراحی فاکتور هنری

طراحی فاکتورهای هنری می‌تواند فرصتی ویژه برای استفاده از ایده‌های خلاقانه و امروزی باشد. این فاکتورها باید شکل و شمایل خاص و زیبایی داشته و توجه مخاطبان را جلب کنند.

طراحی فاکتور فرم خاص

اگر قصد دارید یک دسته فاکتور فرم خاص داشته باشید، می‌توانید به طراحان حرفه‌ای و باتجربه در این زمینه مراجعه کنید. همکاران ما در استودیو فکر مثبت در خدمت شما هستند.

طراحی فاکتور پرفراژ دار

عملیات پرفراژ فاکتور پس از طراحی و چاپ کار انجام می‌شود. البته به هنگام طراحی و چاپ باید حدود 1.5 سانتی‌متر فضا برای پرفراژ در نظر داشته باشید.

Design a variety of custom invoices

طراحی انواع فاکتور اختصاصی

فاکتورها ممکن است در محیط‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. بهتر است طراحان به فعالیت کسب و کار و مخاطبان هدف توجه داشته باشند تا بتوانند بهترین فاکتور طراحی کنند.

بله. استفاده از طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه در فاکتور می‌تواند نشان‌دهنده ذوق و سلیقه و همچنین اعتبار و قابل اطمینان و حرفه‌ای بودن کسب و کار شما باشد.

بله. در صورتی که نیازی به طراحی اختصاصی و ویژه فاکتور فروش برای خود ندارید می‌توانید از اکسل به عنوان برنامه طراحی فاکتور استفاده کنید.

exprenice

میزان تخصص ما در طراحی فاکتور

طراحی تجربی 97 %
دانش تخصصی 88 %
طراحی کاربردی 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

طراحان ما در استودیو فکر مثبت با تجربه بالا در زمینه طراحی فاکتور اختصاصی آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند. می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

Podcast

روند طراحی فاکتور

طراحی فاکتور باید چه روندی را در پیش بگیرد؟ 

Price invoice design

قیمت طراحی فاکتور

قیمت طراحی اختصاصی فاکتورهای فروش بر اساس عوامل و فاکتورهای گوناگونی تعیین می‌شود. در ادامه می‌توانید پلن‌های طراحی فاکتور در استودیو فکر مثبت را مشاهده کنید.

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی فاکتور در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

یکی از موارد بسیار مهمی که باید در طراحی حرفه‌ای فاکتور به آن توجه داشته باشید رنگبندی مناسب است. رنگ‌ها اولین چیزی هستند که می‌توانند نظر مخاطبان را جلب کرده و آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهند. از این رو بهتر است سعی کنید از رنگ‌های تاثیرگذار و مخصوص در طراحی تمامی المان‌های تبلیغاتی کسب و کار خود استفاده کنید. بهتر است در طراحی اختصاصی فاکتور از رنگ‌های سازمان و لوگو شرکت خود استفاده کنید. این کار می‌تواند هویت برند شما را نشان داده و آن را در ذهن مشتریان ماندگار کند. این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده از رنگ‌های متعدد و مختلف تنها طراحی شما را پیچیده خواهد کرد. سعی کنید در عین سادگی طراحی شیک و زیبایی داشته باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید.

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در طراحی اختصاصی فاکتور فروش به خاطر داشته باشید اهمیت درج اطلاعات است. همانطور که اشاره شد فاکتورها به دلیل آنکه سندی برای خرید یا فروش محصول محسوب می‌شوند ممکن است تا مدت‌ها در آرشیو شرکت یا شخص حفظ شوند. سعی کنید در طراحی خود تمامی اطلاعات و جزئیات مربوط به محصول و همچنین کسب و کار خود را درج کنید. بدین ترتیب مشتریان برای یافتن راه‌های ارتباطی با شرکت شما دچار مشکل نخواهند بود.

همچنین بهتر است طراحی را به شیوه‌ای انجام دهید که اطلاعات به صورت سازمان‌سافته و کاملاً مرتب در فاکتور قرار گیرند. بدین ترتیب هر شخص با نگاهی سریع به فاکتور می‌تواند اطلاعات مورد نیاز خود را یافت کند. رعایت این نکات می‌تواند بیش از پیش نظر مشتریان را جلب کرده و آن‌ها را به مراجعه دوباره به شرکت یا فروشگاه شما تشویق کند. برای سفارش طراحی فاکتور حرفه‌ای و اختصاصی می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در استودیو فکر مثبت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های