طراحی لوگو

لوگو یا نشان تجاری برای فرآیند برندینگ ضروری است. استفاده از نام کامل کسب و کارها برای درج روی محصولات، آیتم‌های تبلیغاتی، مکاتبات و غیره معمولاً به فضای زیادی نیاز داشته و جذابیت کافی ندارد، حتی ممکن است باعث نازیبایی شود؛ درحالی که لوگو علاوه بر انحصاری بودن و جذابیت بالا، بیشتر و سریعتر به ذهن بیننده نفوذ می‌کند. درک تصاویر برای همه انسان‌ها راحت‌تر بوده و در ضمیر ناخودآگاه افراد ماندگار می‌شود. استفاده از LOGO برای تمامی مشاغل مفید است و پروسه معرفی آنها به عنوان برندهای معتبر را تسهیل می‌کند. در این راستا طراحی لوگو حرفه‌ای به دقت نظر بالایی نیاز دارد، لوگو می‌تواند به صورت نوشته گرافیکی، تصویر، شکل‌های نمادین و یا ترکیبی از آنها ساخته شود، طرح نهایی لوگو به نوع کسب و کار وابستگی کامل دارد و باید بتواند خلاصه‌ای از هویت برند را به دوش بکشد. همچنین باید منحصر به فرد و خلاقانه باشد تا فقط و فقط یادآور نام یک برند خاص در ذهن بیننده باشد. از خدمات بهترین شرکت طراحی لوگو استفاده کنید. 

Sample logo design

نمونه طراحی لوگو

نمونه طراحی لوگوهای طراحی شده توسط کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت را مشاهده می‌کنید. 

لوگوه حرفه‌ای

طراحی لوگو فوری

طراحی لوگو با کیفیت

طراحی لوگو جذاب

Professional logo design

طراحی لوگوتایپ حرفه‌ای

لوگوتایپ شکل نوشتاری نام برند است که به یک طرح گرافیکی جذاب تبدیل شده است. استفاده از رنگ خاص، ایجاد خم و قوس، بولد کردن، اضافه کردن شکل‌های جذاب و یا تبدیل نوشته به شکل از جمله روش‌های ساخت لوگوتایپ است. استفاده از نام برند برای طراحی لوگو یک مزیت بزرگ دارد و آن رفع ابهام برای کسانی است که بدون شناخت قبلی نشان برند را می‌بینند، زیرا لوگوتایپ نام برند را به همراه دارد و در هر محلی که درج شود، مخاطب متوجه می‌شود نماد چه برندی است. خلاقیت در طراحی لوگوتایپ بسیار اهمیت دارد چراکه نوشته‌ها ابزاری کاملاً روتین هستند و همه اطراف ما به خصوص روی پکیج‌ها را پر کرده‌اند بنابراین جلب توجه نمی‌کنند، لذا استفاده از طرح و رنگ در لوگوتایپ باید به صورت حرفه‌ای انجام شود به نحوی که آن را از حالت نوشته خارج کند اما نباید آنقدر تغییر دهد که خواندن آن را برای بیننده دشوار نماید. در کل می‌توان گفت لوگوتایپ حرفه‌ای، تصویری خیره کننده است که قابلیت خواندن نام برند در آن وجود دارد. لوگو یکی از مهم‌ترین خدمات گرافیکی است که باید به بهترین شکل ممکن طراحی شود.

Logo design software

نرم افزارهای طراحی لوگو

کامپیوترها در پیشرفت هنر گرافیک نقش زیادی داشته‌اند. طراحی لوگو یکی از شاخه‌های مهم گرافیکی است که در گستره وسیعی از فعالیت‌های انسانی از تولیدات صنعتی و تجارت‌های جهانی گرفته تا خدمات هنری و حقوقی، وظیفه بزرگی در راستای ساخت هویت برندها بر عهده دارد. نرم افزارهای کامپیوتری در حوزه طراحی لوگو متعدد بوده و براساس امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می‌دهند، کارایی متفاوتی دارند، البته همواره سلیقه و نیاز طراحان معیار مفید بودن ابزارهاست، لذا گاهی ممکن است یک اپلیکیشن ساده گزینه بهتری برای طراح لوگو باشد. در این بین 4 نرم افزار محبوب طراحی، یعنی ایلوستریتور (Illustrator)، کورل دراو (Corel draw)، ایندیزاین (Indesign) و فتوشاپ (Photoshop) بیشترین کاربرد را طراحی لوگو دارند. باید خاطر نشان کرد برنامه‌های کامپیوتری صرفاً ابزاری برای راحتی و افزایش سرعت طراحی هستند و آنچه باعث به وجود آمدن یک لوگوی حرفه‌ای و ماندگار می‌شود، خلاقیت و هنر طراح لوگو است.

3D logo design

طراحی لوگو سه بعدی

طراحی لوگو به صورت سه بعدی یکی از روش‌های حرفه‌ای جذاب کردن طرح است. وقتی لوگو پرسپکتیو و دارای بعد باشد، در ذهن مخاطب به تصاویر طبیعی نزدیک‌تر است. ناخودآگاه انسان به طور غریزی نسبت به مناظر حقیقی حساسیت بیشتری نشان می‌دهد و در دنیای واقعی نیز همه اشکال دارای بعد هستند. بنابراین طراحی لوگو سه بعدی ذهن انسان را بیشتر درگیر کرده و از نظر هنری نیز جذابیت بهتری برای او دارد. خلاقیت در طراحی نماد یک برند یک اصل مهم برای رسیدن به محبوبیت گسترده است. طراحان حرفه‌ای به این اصل واقف هستند و همواره تلاش می‌کنند به کمک نرم افزارهای کامپیوتری عمق طرح را افزایش داده و با تیره و روشن کردن بخش‌های مختلف، بهترین حالت از طرح اولیه را بیرون بکشند، آن‌ها هنگام طراحی لوگو توجه دارند که در آینده بسترهای مختلفی مانند بنرهای تبلیغلاتی، تابلوهای چوبی، بروشورها، بدنه محصولات و… میزبان درج لوگو خواهند بود بنابراین طرح لوگو را به نحوی خلق می‌کنند که ماهیت سه بعدی بودن خود را در تمامی این موقعیت‌ها حفظ نماید.

اهمیت طراحی لوگو برای کسب و کار

طراحی لوگو چه کمکی به کسب و کار می‌کند؟ اهمیت طراحی لوگو برای کسب و کارها در چیست؟ 

Design of industrial logos

طراحی لوگوهای صنعتی

صنایع بزرگترین گروه متقاضیان طراحی لوگو را تشکیل می‌دهند. تنوع بالای کالاهای صنعتی، زمینه ورود افراد مختلف به حوزه تولید و پخش این محصولات را محیا کرده است. همه این شرکت‌های تولیدکننده برای تقویت جایگاه خود در بازار و پیروزی بر رقبا به طراحی لوگوی صنعتی نیاز دارند. داشتن لوگوی حرفه‌ای مانند یک گام بلند به سمت موفقیت‌های بعدی عمل کرده و می‌تواند در بین مردم دیگر جوامع نیز بیانگر ارزش‌های هر برند باشد. صنایع ایران گستردگی زیادی از نظر حوزه فعالیت دارند و لوگو در هر بخش صنعتی اگر با نمادهای جاافتاده عمومی در آن زمینه (مثلاً گندم در صنایع کشاورزی) همخوانی داشته باشد احتمالاً بهتر در ذهن مصرف کننده حک می‌شود؛ اما این یک قانون نیست و چه بسا طرح‌های نوآورانه لوگو صنعتی بتواند جایگزین بهتری برای تصورات ذهنی افراد باشد. بنابراین پایبندی به اصول تا آنجا که چشمه خلاقیت طراح را کور نکند، مجاز است و نباید فراموش کرد که مهمترین خصوصیت یک لوگو حرفه‌ای، منحصربه‌فرد بودن آن است. برای خدمات طراحی لوگو در مشهد با ما تماس بگیرید.

طراحی لوگو تایپ

طراحی لوگو تصویری

طراحی لوگو مونوگرام

طراحی لوگو تلفیقی

Logo Design Services Advertising Center Positive Thinking

خدمات طراحی لوگو کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت

شرکت طراحی گرافیک فکر مثبت یکی از بهترین شرکت‌های فعال و کاربلد طراحی لوگو در ایران است. 

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
exprenice

تخصص ما در طراحی لوگو

جذابیت بصری 97 %
طراحی خاص و حرفه‌‌ای 88 %
طراحی ترکیبی و جدید 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

منتظر تماستان هستیم

Podcast

روند طراحی لوگو به چه صورتی است؟

ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت طراحی لوگو و همچنین روند طراحی لوگو برایتان می‌گوید. 

Logo design price

قیمت طراحی لوگو

هزینه طراحی لوگو 

پلن اول

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی لوگو در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

رنگ‌ها دنیایی از احساسات و مفاهیم محتلف هستند. استفاده از رنگ در طراحی لوگو، مخاطب را وارد فضای هویتی برند می‌کند. کارشناسان در فرآیند برندسازی براساس نوع کسب و کار و هدف فعالیت، به خلق شخصیت و یک هویت انحصاری می‌پردازند. این هویت در همه المان‌های آن برند از تبلیغات محیطی تا صفحات مجازی و در رأس آنها لوگو ابراز می‌شود. رنگ‌ها به طراحان لوگو کمک می‌کنند مشخصات برند را بهتر معرفی کنند. برای مثال در طراحی لوگو صنعتی استفاده از رنگ‌های خنثی و متالیک مانند نقره‌ای و طلایی بیانگر صلابت و استحکام بالای محصولات آن برند است، حال آنکه در طراحی لوگو هنری استفاده از رنگ‌های ملایم و شاد برای نمایش روحیه لطیف و نشاط بخش آثار هنری بیشتر استفاده می‌شود. تأثیر رنگ بندی در شکل دادن مفاهیم مورد نظر آنقدر زیاد است که حتی شکل لوگو را تحت تأثیر قرار می‌دهد و گاهی یک طرح اولیه سرد و بی روح را به نمادی از هیجان و اطمینان تبدیل می‌کند. در واقع دانش رنگ‌شناسی و استفاده از روان‌شناسی رنگ یک ضرورت در طراحی لوگوهای جذاب محسوب می‌شود، از این رو گروه‌های متخصص طراحی لوگو همواره به این مهم واقف بوده و از کارشناسان رنگ در راستای ساخت لوگوهای حرفه‌ای متناسب با حوزه فعالیت مشاغل استفاه می‌کنند.

طرح اولیه‌ای که با ابزار ساده و به صورت دستی روی کاغذ ترسیم می‌شود، اتود لوگو نام داد. اتود زدن یک روش مفید برای پیاده کردن ایده‌ها با بالاترین سرعت است. طرح اولیه لازم نیست کامل و بی نقص باشد بلکه خطوط اضافه و بی نظمی‌ها خود ممکن است عامل جرقه زدن ایده‌های نو باشد. طراحان حتی ممکن است ایده اصلی را بعد از دست به قلم شدن پیدا کنند به این صورت که یکی از نمادهای حوزه مورد نظر را ترسیم می‌کنند مثلاً چرخ دنده در تولیدات صنعتی یک شکل نمادین است، سپس به صورت غریزی یا بر اساس آموزه‌های طراحی به آن پر و بال می‌دهند، بخش‌هایی که به شکل اولیه اضافه می‌شود براساس خصوصیات و هویت برند انتخاب می‌شود، در نهایت طرحی که حاصل می‌شود ممکن است یک شکل پرورش یافته از نماد اولیه باشد و یا اساساً به طرحی متفاوت و جدید تبدیل شده باشد.

حالت‌های مختلف و متعدد از لوگو در ابتدای طراحی، اتود زده می‌شود تا در نهایت یکی از آنها به عنوان لوگو انتخاب شده و وارد مرحله بعدی برای رنگ آمیزی و دیزاین گرافیکی گردد. بسیاری از کارفرمایان نیز در ابتدا به سفارش اتود لوگو می‌پردازند و از بین تعدادی طرح اولیه که ممکن است از چندین شرکت طراحی دریافت کرده باشد، بهترین آن را برمی‌گزینند. تیم حرفه‌ای فکر مثبت آمادگی و اشتیاق زیادی در ارائه ایده‌های خلاقانه طراحی لوگو در حوزه‌های فعالیتی مختلف دارد. برای دیدن نمونه کارها، اطلاع از نحوه ثبت سفارش لوگو و دریافت مشاوره تخصصی از هم اکنون می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های