ابزارهای طراحی گرافیک

ابزارهای طراحی گرافیک کدام است؟ (?What is graphic design tools) به کمک ابزارها می‌توانیم رویاها و نیازهای خود را بسازیم و به واقعیت تبدیل کنیم. نوازندگان برای نواختن آهنگ از سازهای مختلف استفاده می‌کنند. آشپزان با استفاده از آتش جادو می‌کنند!  طراحان گرافیک نیز برای خلق هنرهای بصری به چیزی بیش از استعداد یا مهارت نیاز دارند. هیچ طراحی بدون داشتن ابزارهای طراحی گرافیکی مناسب نمی‌تواند طرح‌های زیبا خلق کند. در واقع ابزارهای طراحی گرافیک، دست راست طراحان گرافیک هستند.

ابزارهای طراحی گرافیک هر روزه کامل‌تر می‌شوند. در کنار این تکامل نیازهای مخاطبان و بازار هنرهای تجسمی نیز گسترده‌تر می‌شود. برای اینکه یک طراح گرافیک موفق در عصر دیجیتال باشید، باید مهارت‌های متعددی بیاموزید و از ابزارهای طراحی گرافیکی استفاده کنید. به کمک ابزارهای گرافیکی سریع‌تر، آسان‌تر و با تاثیرگذاری بیشتری به خلق آثار مختلف گرافیکی خواهید پرداخت.

درادامه این مقاله فکر مثبت، به معرفی مهم‌ترین ابزارهای طراحی گرافیک خواهیم پرداخت.

آشنایی با ضروری‌ترین ابزارهای طراحی گرافیک

سخت افزارهای موردنیاز طراحی گرافیک

 1. مداد و کاغذ
 2. دفترچه یادداشت
 3. کامپیوتر طراحی و گرافیک
 4. قلم و تبلت گرافیکی
 5. گوشی‌های هوشمند
 6. دوربین
 7. کالیبراتور مانیتور
 8. فضای ذخیره‌سازی
 9. مانیتور بزرگ با وضوح بالا
 10. مبلمان ارگونومیک
 11. میز و صندلی مناسب
 12. کاتالوگ رنگ

معرفی نرم افزارهای گرافیک

 1. برنامه‌های کاربردی طراحی گرافیک
 2. سرویس‌های آنلاین طراحی گرافیک
 3. ریپازیتوری‌های گرافیکی
 4. فضای ابری
 5. آنتی ویروس
 6. نرم افزار VPN

طراحی گرافیک یک زمینه رقابتی و چالش برانگیز است. متخصصان گرافیک باید مهارت‌های طراحی خود را همواره به‌روزرسانی کنند و از مهم‌ترین ابزارهای طراحی گرافیک استفاده کنند. به کمک ابزارهای طراحی گرافیک می‌توانید خلاقیت هنری خود را شکوفا ‌کنید. داشتن مهارت برای کار با نرم افزارهای گرافیکی مختلف ضروری است چراکه برای مثال ممکن است نیاز باشد برای یک نمونه طراحی پوستر از نرم افزاری غیر از فتوشاگ استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها