طراحی ست اداری

طراحی ست اداری به عنوان یکی از مهم‌ترین خدمات طراحی یکی از کارهایی است که می‌تواند حرفه‌ای بودن سازمان شما را نشان داده و به آن اعتبار دهد. سازمان‌هایی که از ست اداری مناسبی برخوردار نیستند نمی‌توانند روابط موفقی با همکاران و مخاطبان خود داشته باشند. طراحی ست اداری شامل اجزای گوناگون است که از جمله آن‌ها می‌توان به کارت ویزیت، اوراق اداری، سربرگ، و پاکت نامه اشاره داشت. علاوه بر این طراحی حرفه‌ای ست اداری نیازمند رعایت نکات و اصول زیادی است. از این رو توصیه می‌شود که برای سفارش طراحی ست اداری به طراحان حرفه‌ای و باتجربه مراجعه کنید تا از کیفیت و تاثیرگذاری نتیجه نهایی کار اطمینان کامل داشته باشید. استودیو فکر مثبت با سال‌ها تجربه کار حرفه‌ای در این زمینه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزن است. تنها کافیست همین حالا با کارشناسان ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

Office set design work sample

نمونه کار طراحی ست اداری

استودیو فکر مثبت با کمک طراحان ماهر و باتجربه خود تا کنون موفق به طراحی ست‌های اداری بی‌نظیر و تاثیرگذاری در انواع گوناگون شده است. با ست‌های اداری فکر مثبت می‌توانید به راحتی حرفه‌ای بودن خود را نشان دهید. در ادامه برخی از بهترین نمونه کارهای فکر مثبت را مشاهده می‌کنید.

استفاده هوشمندانه از فضا

در طراحی هر یک از اجزای ست اداری فضای محدودی وجود خواهد داشت. طراحان حرفه‌ای استودیو فکر مثبت می‌توانند به صورت هوشمندانه از فضایی که در اختیار دارند استفاده کنند.

استفاده از تصاویر مناسب

گاه می‌توان از تصاویر مناسبی که بتوانند گویای عملکرد سازمانی شرکت شما باشند استفاده کرد. این تصاویر باید با دیگر اجزای طراحی هماهنگی داشته و ظاهری مناسب و حرفه‌ای ایجاد کنند.

استفاده از فونت مناسب

در طراحی ست اداری فونت و سایز نوشته‌ها باید کاملاً حالت سازمانی و خوانا داشته باشند. بهتر است از نوشته‌هایی با سایز بیش‌تر از 9 استفاده نشود تا ترکیب و زیبایی طراحی از بین نرود.

رنگبندی حرفه‌ای

رنگبندی یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند به صورت مستقیم بر زیبایی کار نهایی تاثیر داشته باشد. رنگ‌های مناسب با توجه به فعالیت سازمان و اصول روانشناسی رنگ‌ها انتخاب می‌شوند.

Show off your professionalism by designing an office set

با طراحی ست اداری حرفه‌ای بودن خود را به رخ بکشید

حتماً شما نیز تا کنون نامه یا اطلاعیه‌ای را از شرکتی خاص در پاکت‌های سفید و بدون طرح دریافت کرده‌اید. آیا توانسته‌اید به خوبی با نامه مربوطه ارتباط برقرار کنید؟ آیا باز کردن نامه و مطالعه آن برای شما با شگفتی همراه بوده است؟ نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که این نوع نامه‌نگاری از سوی دیگر شرکت‌ها رسمی تلقی نمی‌شود. گاه ممکن است حتی به دلیل عدم وجود لوگو و آدرس شرکت فرستنده، نامه مربوطه باز نشود. این نوع نامه‌نگاری نه تنها به نفع شرکت‌ها نخواهد بود، بلکه حتی ممکن است دید منفی در مخاطبان نیز ایجاد کند. داشتن یک ست اداری حرفه‌ای با طراحی مناسب می‌تواند در یک نگاه حرفه‌ای بودن شما را نشان داده و اعتماد مخاطبانتان را جلب کند. ست‌های اداری می‌توانند نمایانگر موجه بودن شرکت شما باشند.

Why design a special office set is important

چرا طراحی ست اداری خاص مهم است؟

طراحی حرفه‌ای ست اداری مزایای زیادی به دنبال خواهد داشت. در واقع اوراق اداری را می‌توان یکی از ضرورت‌های هر شرکت یا سازمان دانست. طراحی هویت بصری و ست اداری نه تنها در سازماندهی و زیبایی سازمان شما تاثیرگذار خواهند بود، بلکه می‌‌توانند به برندسازی شما نیز کمک کنند. امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کارها برای ارجحیت دادن برند خود از ست‌های اداری حرفه‌ای استفاده می‌کنند. علاوه بر این داشتن ست اداری می‌تواند تا حد زیادی از کپی‌برداری‌های احتمالی و سوء استفاده نیز جلوگیری کند. به طور کلی طراحی و چاپ ست اداری در اطمینان‌سازی، سازمان‌دهی، افزایش امنیت، و همچنین برندینگ کسب و کار شما تاثیرگذار خواهد بود. البته توصیه می‌شود که برای سفارش طراحی ست اداری به افراد متخصص و باتجربه در این زمینه مراجعه کنید تا از کیفیت کار نهایی اطمینان کامل داشته باشید.

Important principles of office set design

اصول مهم طراحی ست اداری

طراحی ست اداری نیز همانند دیگر طراحی‌های گرافیکی مانند طراحی لوگو اصول و قوانین پایه‌ای دارد که رعایت آن‌ها کاملاً واجب و لازم است. این قوانین ممکن است در ابتدا به نظرتان ساده و بی‌اهمیت باشند؛ اما می‌توانند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و کیفیت کار نهایی داشته باشند. از جمله این اصول می‌توان به استفاده از نام و لوگو شرکت اشاره داشت. این کار می‌تواند برند شما را به صورت ناخودآگاه در ذهن مخاطب ثبت کند. علاوه بر این بهتر است در طراحی ست اداری از رنگ‌های سازمانی شرکت استفاده کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که زیبایی در سادگی نهفته است و از این رو بهتر است از به کار بردن موارد اضافی در طراحی‌های خود اجتناب کنید. توجه به نوع و ذخامت کاغذ نیز تاثیر زیادی بر نتیجه نهایی خواهد داشت.

چرا به ست اداری نیاز داریم؟

ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت ست اداری بیشتر توضیح می‌دهد. 

Types of paper used in office sets

انواع کاغذ مورد استفاده در ست اداری

توجه به نوع کاغذ و ضخامت آن از جمله نکات بسیار مهمی هستند که باید در طراحی ست اداری به آن توجه داشته باشید. به طور کلی 4 نوع کاغذ برای طراحی حرفه‌ای ست اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند که عبارت‌اند از کاغذ کرافت، گلاسه، تحریر، و مقوای فانتزی. کاغذهای کرافت از خمیر سولفاته ساخته شده و مقاومت بسیار مناسبی دارند. مقواهای فانتزی بهترین گزینه برای طراحی کارت ویزیت بوده و در رنگ‌های گوناگون موجود هستند. کاغذهای تحریر به طور معمول برای طراحی سربرگ و دفترچه‌های یادداشت کاربرد دارند. کاغذهای گلاسه نیز برای طراحی کاتالوگ دیجیتال و همچنین چاپ پوستر مورد استفاده قرار گرفته و در دو نوع براق و مات موجود هستند. هر یک از این کاغذها مزایا و معایب خاص خود را داشته و برای امور خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی سربرگ

سربرگ از جمله مهم‌ترین اجزای ست اداری است که باید به صورت هوشمندانه و با توجه به نکات و اصول موجود طراحی شود. سربرگ‌ها برای نامه‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی خودکار

تمام سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و معتبر باید خودکارها و وسایل نوشتار با طراحی سازمانی خود را داشته باشند. طراحی خودکار به دلیل فضای محدود کمی چالش‌برانگیز خواهد بود.

طراحی پاکت نامه

طراحی حرفه‌ای پاکت نامه برای داشتن یک ست اداری کامل ضروری است. از انواع پاکت نامه با طراحی مناسب برای نامه‌نگاری میان سازمان‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌شود.

طراحی اوراق اداری

اوراق اداری نیز از دیگر اجزای ست اداری هستند که هر روزه توسط کارمندان و مدیران مورد استفاده قرار گرفته و می‌توانند با طراحی خود نشان‌دهنده اعتبار سازمان باشند.

Important components of the office set

اجزای مهم ست اداری

هر ست اداری از اجزای خاصی تشکیل شده است که هر یک نقش مهمی در سازمان یا شرکت ایفا می‌کنند. البته طراحی هر یک از این اجزا نکات خاص خود را دارد.

 بله. علاوه بر جنس کاغذ ذخامت آن نیز اهمیت بالایی در طراحی ست اداری دارد. بهتر است برای هر جزء ست اداری از کاغذ با ذخامت مناسب استفاده شود.

بهترین گزینه برای رنگ پس‌زمینه ست اداری رنگ سفید است. رنگ سفید باعث برجستگی و زیبایی بیش‌تر طراحی‌های شما شده و ترکیب جذاب‌تری را ایجاد خواهد کرد.

exprenice

میزان تخصص ما در ست اداری

طراحی کاربرپسند 97 %
رعایت اصول طراحی 88 %
تجربه تخصصی 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

نیاز به مشاوره رایگان در رابطه با طراحی ست اداری دارد؟ همین حالا با کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت تماس حاصل کنید. 

Podcast

ست اداری تاثیری در جذب مشتری دارد؟

مدیر عامل کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت در رابطه با اهمیت ست اداری و تاثیر آن در جذب مشتری برایتان می‌گوید. 

Price of office set design

قیمت طراحی ست اداری

قیمت طراحی مجموعه ست اداری با توجه به فاکتورهای گوناگونی مشخص می‌شود. استودیو فکر مثبت با توجه به نیازهای شما عزیزان پلن‌های مختلفی را با تعرفه‌های گوناگون در اختیارتان قرار داده است.

پلن اول

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی ست اداری در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

ادوبی فتوشاپ (Adobe Photoshop) از جمله نرم‌افزارهای بسیار پرکاربرد و محبوب از شرکت ادوبی است که توسط بسیاری از طراحان برای امور گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار به صورت خاص برای ویرایش تصاویر تولید و عرضه شده است؛ اما با هر بروزرسانی ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه شده است که آن را برای طراحی پروژه‌های گرافیکی نیز بسیار مناسب کرده است. به سختی می‌توانید یک طراح حرفه‌ای را یافت کنید که به این نرم‌افزار پرکاربرد تسلط نداشته باشد. از جمله کاربردهای وسیع نرم‌افزار فتوشاپ می‌توان به امکان طراحی حرفه‌ای ست اداری اشاره داشت. ابزارهای گوناگون این نرم‌افزار امکان یک طراحی بدون نقص و کاملاً تخصصی را به شما خواهند داد. تمامی طراحان ما در استودیو فکر مثبت به این نرم‌افزار تسلط کافی داشته و آماده کمک به شما برای داشتن یک ست اداری فوق‌العاده هستند.

انتخاب رنگبندی مناسب برای ست اداری را می‌توان یکی از مهم‌ترین کارهایی دانست که باید پیش از آغاز کار طراحی انجام شود. فاکتورهای گوناگونی هستند که در انتخاب پالت رنگی مناسب تاثیرگذارند. به طور مثال هر رنگ می‌تواند پیامی خاص را منتقل کرده و حسی ویژه در مخاطب ایجاد کند. برای آنکه بتوانید بهترین رنگ‌ها را برای ست اداری خود انتخاب کنید باید با اصول و قوانین روانشناسی رنگ‌ها آشنایی کافی داشته باشید.

استفاده از رنگ‌های مناسب می‌تواند هویت سازمان شما را نشان داده و توجه مخاطب را به خود جلب کند. بهتر است در انتخاب پالت رنگی از رنگ‌های سازمانی شرکت خود نیز استفاده کنید. بدین ترتیب هر شخصی با یک لحظه نگاه به اوراق اداری شما می‌تواند برندتان را تشخیص دهد. همکاران ما در استودیو فکر مثبت با دانش عمیق در زمینه انتخاب رنگ‌ها و تجربه بالا در طراحی ست اداری آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های

چرا مشاهده نمونه کارهای ست اداری؟

دلایل مختلفی برای مشاهده نمونه کارهای ست اداری وجود دارد که از جمله این موارد می‌توان به پی بردن به میزان مهارت طراح ست اداری اشاره کرد. شرکت‌های مختلفی در حال حاضر در حوزه طراحی ست اداری مشغول به فعالیت هستند، از جمله این شرکت‌ها می‌توان به این وب سایت، این وب سایت و شرکت میانبر، شرکت سلام گرافیک و از جمله شرکت تبلیغاتی فکر مثبت اشاره کرد. 

مشاهده کردن نمونه ست اداری مجموعه‌های مختلف یک دید مناسب و حرفه‌ای به شما می‌دهد و باعث پیشرفت مجموعه شما در حوزه‌های گوناگون می‌شود.