اصول طراحی تبلیغات

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های گوناگونی برای طراحی تبلیغات استفاده می‌کنند و سفارش طراحی‌های خود را به اشخاصی می‌سپارند که با اصول دیزاین انواع تبلیغ آشنا باشد. حالا شاید برای شما سؤال باشد که اصول طراحی تبلیغات (Advertising design principles) چیست؟ با استفاده ازچه اصل‌هایی می‌توان بهترین بنرها، پوسترها و بیلبوردهای تبلیغاتی را ایجاد کرد. در ادامه وب‌سایت فکر مثبت پاسخ سؤالات شما را خواهد داد.

اصول طراحی تبلیغات یعنی چه؟

به‌طورکلی اصول طراحی تبلیغات یعنی به‌کاربردن شیوه‌های اصولی در دیزاین انواع تبلیغ که تأثیر کافی را روی بیننده بگذارد. یادگیری این قوانین به طراحان گرافیک تبلیغاتی کمک می‌کند تا طرح‌هایی که آماده می‌کنند، به بهترین نحو نظر مخاطبین هدف را به خود جلب کند. تبلیغات شکل‌های بسیار گوناگونی دارد. برای مثال طراحی هدایای تبلیغاتی پیشکش هم نوعی تبلیغاتی است، طراحی تراکت هم نوعی تبلیغات است. رعایت نکات کلیدی و جزئی‌نگری در طراحی اصولی انواع تبلیغات بسیار مهم و ضروری است. با رعایت این اصول به یک طراح تبلیغ حرفه‌ای تبدیل شوید و به افزایش سفارش‌های خود کمک کنید.

شش اصل مهم طراحی انواع تبلیغ

  • طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی

پیش از شروع هر طراحی، مهم‌ترین اقدامی که هر طراح باید انجام دهد، برنامه‌ریزی است. ایجاد یک پلن اولیه برای طی‌کردن کل فرایند دیزاین تبلیغ باعث می‌شود که باقی اصول نیز به‌درستی رعایت شود. در مرحله برنامه ریزی باید بهترین شیوه تبلیغ برای کسب و کار تعیین شود؛ فقط در این صورت می‌توان سرمایه بیزینس‌ها را مدیریت کرد. آیا موشن‌گرافیک تاثیری در بیشتر دیده شدن بیزینس من دارد؟ در طرح ریزی و برنامه ریزی باید به تمامی این سوالات پاسخ دهید.

  • تناسب کسب‌وکار با تبلیغات

طرح‌ها و رنگ‌هایی که برای دیزاین بنر و پوستر تبلیغاتی کسب‌وکارها یا طراحی لایت باکس نمایشگاهی استفاده می‌کنید باید متناسب با نوع کسب و کار باشد. برای اینکه این اصل را به‌خوبی در نظر داشته باشید بهتر است اطلاعات کافی در رابطه با سازمانی که می‌خواهید برایش تبلیغات ایجاد کنید داشته باشید.

  • خوانایی تبلیغات
  • استراکچر تبلیغات و سازماندهی
  • کاربردی بودن تبلیغ
  • مهارت در خلق اثر جدید
3.5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها