طراحی لیبل

لیبل یا برچسب در صنعت بسته بندی نقش انکار ناپذیری دارد. همانطور که می دانید امکان چاپ مستقیم طرح‌های گرافیکی روی برخی بسته بندی‌ها مانند شیشه و بطری وجود ندارد، گاهی نیز استفاده از لیبل به صرفه‌تر از چاپ روی بدنه بسته بندی است. بنابراین طراحی لیبل جذاب که نام و مشخصات برند و محتوای درون بسته بندی را به خوبی معرفی نماید، ضرورت دارد. شکل، جنس و طرح لیبل ها بر اساس نوع کالا متفاوت است. پتانسیل طرح روی لیبل از نظر تبلیغات و برندسازی بر کسی پوشیده نیست و برندهای مطرح همواره با چسباندن لیبل حرفه‌ای روی کالاهای مختلف، مشتری را به سمت خرید هدایت می‌کنند. برای طراحی لیبل تخصصی، رنگ بندی و تصاویر گرافیکی باید به صورت هوشمندانه انتخاب شود تا علاوه بر تناسب با کالا، به شکل دهی هویت بصری تولید کننده نیز کمک نماید.

Sample label design

نمونه طراحی لیبل

نمونه طراحی لیبل طراحی شده توسط شرکت تبلیغاتی فکر مثبت

خدمت اول

طراحی انواع لیبل

ساخت لیبل خاص

طراحی لیبل حرفه‌ای

Professional label design and printing

طراحی و چاپ لیبل حرفه‌ای

آیا می‌دانید لیبل حرفه‌ای چیست؟ باید گفت وقتی یک لیبل به صورت حرفه‌ای طراحی شده است که از پس همه انتظاراتی که از آن می‌رود، به خوبی برآید. مثل چی؟ بازاریابی و جذب اولیه مشتری، ایجاد حس اعتماد در مصرف کننده، معرفی کامل محصول، مطابقت داشتن با هویت بصری برند، هماهنگی با بسته بندی کالا، داشتن جنس باکیفیت و آسیب ندیدن در شرایط مختلف مانند گرما، سرما، ضربات فیزیکی و…

طراح حرفه‌ای لیبل کسی است که با قدرت تبلیغات دیداری کاملاً آشناست، رنگ‌ها را خوب می‌شناسد، با روحیات و نیاز مصرف کنندگان مأنوس است و از ترکیب دانش‌های پایه کمک می‌گیرد تا دقیقاً همان طرحی را خلق نماید که مشتری برای اقدام به خرید می‌خواهد ببیند؛ طرحی که با پشتوانه روانشناسی آماده شده و در بین محصولات رقیب، مشتری را مثل یک دوست صمیمی صدا می‌زند. در واقع هر کالایی با وجود مرغوبیت عالی، به لباسی موقر برای حضور در بازار نیاز دارد، بنابراین هویت و نمای برند خود را به دستان تیم‌های متخصص طراحی لیبل بسپارید.

Food label design

طراحی لیبل مواد غذایی

صنایع غذایی به عنوان یکی از بزرگترین استفاده کنندگان لیبل‌ها شناخته می‌شود که از تنوع فوق العاده بالایی در محصولات برخوردار است. مواد غذایی به طور مستمر مصرف می‌شود بنابراین خرید آن یک امر روتین در زندگی روزمره افراد است؛ بسیاری از مردم بعد از اتمام کالایی که از آن رضایت دارند برای خرید مجدد اقدام می‌کنند، اما گاهی برای به یاد آوردن نام و طرح برند، مجبورند به ذهن خود فشار آورند. احتمالاً کیفیت کالای شما نیز آنقدر خوب است که مصرف کننده را برای خرید دوباره آن مشتاق کند، اما آیا طرح لیبل و بسته بندی محصول شما از آیتم‌های متمایز کننده برای ماندگاری در ذهن افراد برخوردار است؟ نکته مهم در طراحی لیبل مواد غذایی، علاوه بر ایجاد جاذبه دیداری، حفظ هارمونی طرح با کالا است؛ استفاده از رنگ بندی به جا و متناسب، شکل جذاب و متمایز، جانمایی نشان تجاری درست جلوی چشم و به صورت برجسته از عواملی هستند که به اثرگذاری لیبل در افزایش فروش کمک می‌کند.

Detergent label design

طراحی لیبل مواد شوینده

مواد شوینده رتبه دوم کالاهای پرمصرف را به خود اختصاص داده است. انواع شامپو، صابون، اسپری‌های تمیز کننده، مایع ظرفشویی، مایع لباس شویی و غیره در جوامع مختلف به صورت روزانه استفاده می‌شود که اکثراً فاز مایع دارد. از نظر شیمیایی، مایعات بیشترین ارتباط مولکولی را با دیگر مواد برقرار کرده و احتمال واکنش بین آنها زیاد است. از این رو مواد شوینده درون ظروف پلیمری که کمترین واکنش پذیری را دارند بسته بندی می‌شود. این ظروف به صورت تک‌رنگ و غالباً با رنگ سفید در بازار مشاهده می‌شوند. استفاده از لیبل روی ظروف پلیمری حاوی مواد شوینده رایج‌ترین روش برای اختصاصی سازی این محصولات به شمار می‌رود. به این ترتیب طراحی لیبل مواد شوینده اهمیت خیلی زیادی در موفقیت‌های فروش ایفا می‌کند. استفاده از طرح‌های جذاب در برچسب این محصولات از طرف همه تولیدکنندگان مد نظر قرار می‌گیرد که باعث شده رقابت بین برندها تنگاتنگ و دشوار گردد. طراحی اختصاصی و منحصر به فرد لیبل در کنار کیفیت بالای مواد شوینده می‌تواند تضمین کننده پیروزی بر رقبا باشد.

اسفتاده از لیبل چه مزیتی را برای ما به همراه دارد؟

چرا نیزا به لیبل داریم؟ 

Dedicated label design price

قیمت طراحی لیبل اختصاصی

مهم‌ترین عامل مؤثر بر قیمت طراحی لیبل، اختصاصی بودن یا نبودن آن است. استفاده از قالب‌های طراحی لیبل که در فضای مجازی فراوان است، کم هزینه‌ترین روش برای داشتن یک لیبل است، اگر فرض کنیم شما با نرم افزارهای طراحی لیبل آشنایی دارید، به راحتی می‌توانید رنگ و نوشته‌های یکی از این قالب‌ها را تغییر داده، اطلاعات برند خود را به جای آن قرار دهید و هیچ مبلغی هم بابت طراحی پرداخت نکنید! اما آیا می‌دانید این روش چه تاثیری بر آینده برند شما خواهد گذاشت؟ استفاده از الگوهای تکراری که اکثراً از برندهای بزرگ تقلید شده است، شما را به یک برند دست چندم تبدیل خواهد کرد. اما یک لیبل اختصاصی که بر مبنای علمی و با مطالعه و بررسی دقیق مصرف کنندگان، آنالیز رقبا و پتانسیل بازار به دست آمده است، قطعاً قدرت ارتقاء برند شما را دارد. بنابراین با صرف وقت و انرژی برای طراحی یک لیبل اختصاصی در واقع موفقیت فردای خود را تضمین کرده‌اید. جهت اطلاع دقیق از قیمت‌ها با مشاوران فکر مثبت تماس بگیرید.

طراحی لیبل مواد صنعتی

طراحی لیبل مواد غذایی

طراحی لیبل شیشه ای

چاپ لیبل

Label design services for the center of positive thinking and advertising

خدمات طراحی لیبل کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت

کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت بهترین شرکت طراحی گرافیک و ارائه دهنده خدمات طراحی لیبل است. 

exprenice

تخصص ما در طراحی لیبل

زیبایی 97 %
تجربه 88 %
تخصص حرفه‌ای 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید.

Podcast

پادکست حرفه‌ای بشنوید

از اهمیت استفاده از لیبل چیزی می‌دانید؟ 

Price of label design

قیمت طراحی لیبل

هزینه طراحی لیبل چقدر است؟ 

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی لیبل در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

ارائه کالا درون پکیج‌هایی که با لیبل‌های زیبا مزین شده است، با موفقیت بیشتری نسبت به بسته بندی‌های روتین همراه است. لیبل‌ها، زبان گویای محصولات در هنگام مواجهه با مشتری است. وقتی افراد برای انتخاب و خرید احتیاجات خود به بازارهای تجاری مراجعه می‌کنند، ممکن است با سؤالات زیادی در مورد کالا مواجه شوند و به احتمال زیاد بین انتخاب برندهای مختلف دچار تردید می‌شوند؛ در این شرایط اطلاعات و نوشته‌های روی لیبل باید بتواند پاسخگوی سؤالات مهم افراد باشد.

خلاقیت در انتقال مفاهیم کلیدی نقش زیادی در جلب اعتماد مشتری ایفا می‌کند؛ گاهی مطالعه نوشته‌ها برای افراد مقدور نیست و یا فرصت کافی برای بررسی لیبل تک تک محصولات و تصمیم گیری بر اساس آن را ندارند، یا حتی ممکن است فردی حوصله خواندن نداشته باشد، بنابراین در طراحی لیبل ترجیحاً از تصاویر تکمیلی استفاده شود تا در کسری از ثانیه پیام کلی را انتقال بدهد. برای مثال بیان نحوه باز کردن بسته بندی به کمک چند شکل ساده بسیار کاربردی‌تر از توضیحات مفصل است. نوآوری همیشه یک فرآیند پیچیده نیست، بلکه می‌توان روش‌های ساده زیادی برای رفع مشکلات افراد پیدا کرد که قبلا مورد توجه طراحان لیبل قرار نگرفته است.

طراحی لیبل پشت چسب دار یکی از مدل‌های پرطرفدار است که توسط تولید کنندگان محصولات مختلف سفارش داده می‌شود؛ از طراحی لیبل روغن موتور گرفته تا طراحی لیبل شیشه عسل می‌تواند در شکل‌های جذاب انجام شده و روی بسته بندی چسبانده شود. نوآوری در طراحی این نوع لیبل ها به گرافیک و جلوه‌های بصری استفاده شده بستگی دارد. شاید در یک نگاه کلی شاید طراحی لیبل سطل رنگ در همه برندها مشابه به نظر برسد اما با کمک جلوه‌های گرافیکی متفاوت روی بچسب همیشگی می‌توان مصرف کننده را غافلگیر کرد.

لیبل‌ها انواع گوناگون دارند از جمله لیبل بسته بندی، لیبل آدرس، لیبل مشخصات و غیره که همگی آن‌ها به نوعی وظیفه تبلیغات را هم بر عهده دارند اما طراحی لیبل‌های تبلیغاتی صرفاً با هدف بازاریابی و اطلاع رسانی انجام می‌شود. بنابراین باید در محل‌های مناسب و در معرض دید افراد متعدد قابل نصب باشند. استفاده از چسب در پشت این لیبل‌ها، عمل نصب را راحت‌تر می‌کند. طراحی لیبل های پشت چسب دار تبلیغاتی عمدتاً در سایزهای کوچک انجام می‌شود تا برای چسباندن روی وسایل مختلف مانند آینه در اماکن عمومی یا پشت شیشه مغازه‌ها مناسب باشد. از طرفی اگر در اندازه‌های بزرگ چاپ شود ممکن است مالکان و مدیران فضاهای مورد نظر با نصب لیبل موافقت نکنند.

رایت اطلاعات کسب و کار بر روی لوح فشرده و پخش کردن در بین افراد جامعه یا تحویل دادن به گروه‌های هدف یکی از روش‌های تبلیغات کالا و خدمات است. طراحی لیبل سی دی برای این منظور طبق اصول خاصی انجام می‌شود تا بتواند مخاطب را برای مشاهده محتوای سی دی متقاعد نماید. استفاده از رنگ بندی خلاقانه، در ابتدای امر به جلب نظر افراد کمک می‌کند، در مرحله بعد تصاویر روی لیبل به چشم خواهد آمد، لذا باید از نظر ارتباط موضوعی مناسب، کاربردی و جذاب باشد تا ذهنیت مثبتی در بیننده ایجاد نماید. در پایان یک جمله یا عبارت خاص که به صورت برجسته طراحی شده باشد، حس کنجکاوی مخاطب را قلقلک داده و او را وادار به تماشای محتوا می‌کند، نکته مهم اینکه این نوشته جادویی باید آنقدر متمایز از دیگر بخش‌های طرح باشد که افراد با دیدن سی دی به طور ناخودآگاه آن را بخوانند!

لیبل‌های تبلیغاتی همچنین برای قرار دادن درون پاکت‌های خرید و یا چسباندن روی نایلون‌های حمل کالا استفاده می‌شود. اهمیت این دسته از برچسب‌ها، معرفی سایر محصولات قابل عرضه در فروشگاه به مشتری است. نکته مهم در طراحی این لیبل ها جامع بودن همه اطلاعات مربوط به کالاها است، به طوری که مشتری وقتی سر فرصت نگاهی به لیست محصولات انداخت، درست مانند زمان حضور در فروشگاه، هر یک از گزینه‌های لیست برایش قابل درک باشد. قرار دادن اطلاعات تماس و آدرس صفحات مجازی برای مشاهده دقیق‌تر و ثبت سفارش تلفنی یا اینترنتی اهمیت زیادی دارد و در طراحی گرافیکی و جانمایی مناسب آن باید هوشمندانه عمل کرد.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های