مشاوره برند

برند سازی (Branding) یک پروسه سیستماتیک است. کسب و کارهای موفق بعد از سالها تلاش و جلب اعتماد مشتریان محبوبیت پیدا می‌کنند. شهرت برندها می‌تواند آنچنان زیاد شود که حتی مترادف با محصول به کار روند: برای مثال کلینیکس، ریکا، پفیلا به عنوان دستمال کاغذی، مایع ظرف شویی و ذرت بوداده شناخته می‌شوند، نمونه‌های فراوانی از این دست در زندگی روزمره مردم وجود دارد. برای رسیدن به این سطح از برندینگ باید اصول تجارت را شناخت و به تکنیک‌های بازاریابی مسلط بود. مشاوره برندسازی برای گذراندن مراحل مختلف بیزینس از انتخاب نام برند گرفته تا رسیدن به شهرت بین المللی الزامی است. در واقع مشاور برند کسی است که مراحل ظهور، رشد و افول برندهای مختلف را مطالعه کرده است، علوم و فنون بازاریابی و روش‌های مؤثر راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی را می‌داند، 

Advice from well-known winners

مشاوره برند‌های شناخته شده

چند نمونه از مشاوره برندهایی که کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت در خدمتشان بوده است. 

مشاوره برند‌های بزرگ

ارائه خدمت مشاوره‌ای برند

مشاوره در رابطه با ریبرندینگ

برندینگ دیجیتال

Personal branding consulting

مشاوره برندسازی شخصی

برندینگ شخصی مجموعه‌ای از فرآیندهاست که به شکل‌دهی دیدگاه و شناخت دیگران نسبت به ما جهت می‌دهد. استفاده از تولید محتوای جذاب و حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی یکی از راه‌های پرسونال برندینگ است. با مشاوره برندسازی شخصی بایدها و نبایدهای تعامل با مردم در دنیای حقیقی و مجازی را می‌آموزیم. ذهینتی که از ما در بین جوامع ایجاد می‌شود بر اساس آنچه ما به آنها نشان می‌دهیم شکل می‌گیرد. صحبت‌ها، محتوا و تصاویری که از طرف ما در اینترنت منتشر می‌شود و همچنین نحوه برخورد با مشتریان بر این تصویر و ذهیت اثر گذار است. از آن گذشته ما به عنوان یک فرد عرضه‌کننده خدمت یا محصول باید به کمک برندسازی شخصی بتوانیم مزیت‌های شغلی و شخصیتی خود را به طور همزمان به نمایش بگذاریم تا در بین رقبا که در حوزه تجاری ما فعالیت دارند از اعتبار بالاتر و محبوبیت بیشتری برخوردار شویم. بدین ترتیب مردم برای برقراری ارتباط با ما ارزش بیشتری قائل شده و در حوزه کاری خود موفق‌تر خواهیم شد. مشاور ساخت برند شخصی در تک‌تک مراحل تا رسیدن به موفقیت همراه شما خواهد بود.

Who is a brand design consultant

مشاور طراحی برند کیست؟

قدرت برند سازی چنان در افزایش فروش کسب‌و‌کارها مؤثر است که بسیاری از افراد باهوش قبل از آغاز فعالیت تجاری نسبت به طراحی همه جانبه برند، برنامه ریزی می‌کنند. در واقع استراتژی برندینگ یک پروسه چندمنظوره بوده و رعایت دستورالعمل‌های برندینگ در اجرای تمامی مراحل شکل گیری یک حرفه لازم است. مشاوره انتخاب موضوع فعالیت، تعیین گستره فعالیت، مشاوره انتخاب نام برند، طراحی نشان تجاری (logo)، راه اندازی وب سایت و صفحات اجتماعی، بازاریابی و تبلیغات، تولید محتوا و Seo  فقط چند بخش‌ کلی از فرآیند طراحی برند را تشکیل می‌دهد. همچنین دریافت مشاوره حقوقی برند یکی از الزاماتی است که قبل از آغاز فعالیت تجاری باید مد نظر قرار داد و نسبت به قوانین ثبت برند در ایران آگاه شد. بنابراین مشاور طراحی برند کسی است که صفر تا صد کسب و کارها را با جزئیات طراحی می‌کند و درباره نحوه برندینگ راهنمای مدیران است. لذا قبل از ثبت برند و شروع شغل جدید حتماً با شرکت‌های متخصص برندسازی و افراد با تجربه تماس بگیرید.

Branding and advertising consulting

مشاوره برندسازی و تبلیغات

بازاریابی و برندینگ مثل بازوان تجارت‌ها در پرواز به سوی موفقیت عمل می‌کند؛ تبلیغات نیز یک راهکار بنیادی در معرفی برند به عموم مردم (بازاریابی) و برندسازی است، به عبارتی کسب‌وکارها زمانی به عنوان برندی مطرح و معتبر شناخته می‌شوند که به شهرت گسترده در سطح کشور، منطقه و یا جهان دست یابند. امروزه گسترش اینترنت و انواع شبکه‌های اجتماعی باعث شده تبلیغات رنگ و روی متفاوتی به خود بگیرد. طراحی کمپین‌ تبلیغاتی در فضای مجازی یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای کسب محبوبیت در دنیاست که در آن از تکنیک‌های نوآورانه برای دست یافتن به نتایج مطلوب استفاده می‌شود. استراتژی برندینگ همواره بر کمترین هزینه و بیشتری بازدهی تاکید دارد، در این راستا مشاوره تبلیغاتی زمینه افزایش فروش با کمترین هزینه و با استفاده از روش‌های مطمئن را میسر می‌سازد، به علاوه یکی از وظایف مشاوران برندسازی و تبلیغات، اولویت بندی روش‌های مختلف بازاریابی بر اساس ظرفیت جذب مشتری است.

چرا مشاوره برند باید داشته باشیم؟

از کارکردهای مشاوران برند با خبر هستید؟ می‌دانید مشاوران برند چه ویژگی‌هایی باشد داشته باشند؟ 

Branding consulting on Instagram

مشاوره برند سازی در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار در سطح بین الملی است. بنابراین برندسازی در اینستاگرام و جذب میلیونی فالور می‌تواند زمینه فعالیت‌ گسترده را فراهم نماید. همانطور که گفته شده، محتوا در فضای مجازی پادشاهی می‌کند و برندسازی در اینستاگرام نیز بیشتر بر تولید محتوای حرفه‌ای و طراحی لی اوت پیج اینستاگرام تاکید دارد. مشاوران برندینگ با الگوریتم‌های اینستاگرام به خوبی آشنا هستند و با ارائه تکنیک‌های کاربردی، به ساخت پیج‌های حرفه‌ای کمک می‌کنند. وقتی همه اصول برندینگ از جمله انتخاب هوشمندانه اسم برند، نوشتن بیو تاثیرگذار، انتشار محتوای مفید در پست و استوری و همچنین ایجاد هم حسی با مخاطب رعایت گردد، روند طبیعی افزایش فالور سرعت می‌گیرد. به علاوه دریافت مشاوره برندسازی، راهکارهای جانبی و مضاعف افزایش محبوبیت را پیش پای شما خواهد گشود، تاکتیک‌هایی که مانند یک پرس اضافه سیب‌زمینی سوخاری در کنار همبرگر، لذت موفقیت را برایتان دو چندان می‌کند. پس فرصت را از دست نداده و قبل از سرد شدن سیب‌زمینی‌ها با مشاوران فکر مثبت تماس بگیرید!

طراحی شعار تبلیغاتی برند

انتخاب نام برند

هویت برند

تعیین استراتژی برند

Advertising and advertising center services of positive thinking in the field of brand consulting

خدمات کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت در زمینه مشاوره برند

شرکت تبلیغاتی فکر مثبت با بیش از 15 سال سابقه به یکی از بهترین شرکت‌های فعال در حوزه مشاوره برند تبدیل شده است. 

exprenice

ما چقدر در حوزه مشاور برند می‌دانیم؟

مشاور برندهای بزرگ 97 %
15 سال سابقه مستمر 88 %
100 درصد رضایت‌مندی مشتریان 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Podcast

همه کسب و کارها نیاز به مشاور برند دارند؟

ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت نیاز کسب و کارهای مختلف به مشاور برند می‌گوید. 

Brand consulting tariff

تعرفه مشاوره برند

از تعرفه مشاوره برند چه می‌دانید؟ 

پلن اول

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

Package
2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با مشاوره برند در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

توسعه برندهای تجاری زمانی مطرح می‌شود که عرضه یک محصول به موفقیت رسیده باشد. گسترش کالاهای تولیدی ترجیحاً در گروه‌های مشابه با محصول اولیه انجام می‌شود. مثلاً اگر برندی در ابتدای فعالیت، روی یکی از لوازم خانگی تمرکز داشته است و در بین مردم به عنوان برندی با اعتبار و کیفیت بالا شناخته می‌شود، افزودن دیگر اعضای خانواده لوازم خانگی به خط تولید می‌تواند با استقبال مواجه شود؛ در واقع وقتی برندی یک بار جایگاه خود را به دست آورده باشد، برای جا انداختن کالاهای بعدی در جامعه نیازی به طی کردن مسیر طولانی اولیه نیست. به این روش توسعه برند گفته می‌شود؛ شاید در نگاه نخست ساده به نظر آید اما باید کاملاً هوشمندانه عمل کرد زیرا توسعه برند می‌تواند نتیجه معکوس نیز داشته باشد و حتی موقعیت کالای اولیه به خطر افتد.

توسعه برند (Brand Development) به مطالعه و بررسی دقیق بازار، نیاز جامعه، رقبا و کالاهای مرتبط با برند نیاز دارد. برای موفقیت در میدان رقابت با نام های بزرگ باید به صورت همه جانبه وارد عمل شد بدون استفاده از راهکارهای علمی، امکان موفقیت در معرفی کالای جدید به بازار وجود ندارد. در این راستا شرکت‌های مشاوره توسعه برند می‌تواند کمک زیادی به مدیران کسب و کارها کنند.

مشاور برندینگ با تکیه بر اصول علمی و اقتصادی، روش‌های بازاریابی کارآمد را معرفی می‌کند تا آماده سازی بازار قبل از تولید انبوه کالا انجام شود، به این ترتیب ریسک توسعه کمتر می‌شود. از طرفی تعداد و نوع کالاهای جدید باید به صورت حساب شده انتخاب شود، برای این منظور توجه به شرایط اقتصادی جامعه و آنالیز آمار خرید و فروش طیفی از کالاها مورد نیاز است. کالاهای جدید باید به نوعی گزینش شود که اعتماد موجود در ذهن مشتری نسبت به کالای اصلی را برهم نزند. بنابراین قبل از برنامه ریزی و اقدام با شرکت‌های باتجربه در زمینه مشاوره برندینگ ارتباط بگیرید و با کمک متخصصین آن مجموعه، یک استراتژی مؤثر برای توسعه برند خود طراحی نمایید.

برندینگ از نظر فنی یک مبحث بسیار گسترده است، از این رو فقط شرکت‌های مشاوره تخصصی به عقد قراداد جامع مشاوره برندینگ با صاحبان کسب و کارها می‌پردازند؛ شما همواره می‌توانید همه یا فقط برخی بخش‌های برندینگ که اولویت بیشتری برایتان دارد را تقاضا نمایید. برای مثال برندهایی که در گذشته ثبت شده و طی سالها مشغول فعالیت بوده‌اند قطعاً به مشاوره انتخاب نام برند نیاز نخواهند داشت. بنابراین قبل از قرارداد با شرکت برندسازی از آنها بخواهید یک جلسه مشاوره مقدماتی برای برآورد موقعیت و تعیین نیازهای کسب و کارتان تدارک ببینند. در ادامه به بخش‌های مهمی که در یک قرار داد مشاوره برندینگ وجود دارد نگاهی می‌اندازیم:

طراحی برند: اگر هنوز کسب و کار شما در ابتدای راه است و یا هنوز شروع به کار نکرده‌اید، طراحی اصولی و همه جانبه برند کمک زیادی به شما خواهد کرد.

مشاوره اسم برند: نام برند بخشی از هویت آن را تشکیل می‌دهند و باید مشخصات مهمی از جمله کوتاهی، جذابیت، ارتباط با محصول، به روز بودن و … را داشته باشد.

مشاوره و طراحی لوگو: نشان تجاری که در زبان انگلیسی به آن LOGO گفته می‌شود، اگر هوشمندانه انتخاب شود، قابلیت ماندگاری در ذهن مشتری را دارد؛ لذا برای انتخاب و طراحی لوگو حتما از تخصص مشاوران استفاده کنید.

مشاوره بازاریابی و تبلیغات: اطلاع رسانی و معرفی محصول از مراحل بعد از استارت برندینگ است که احتمالاً برای همیشه باید روی آن سرمایه گذاری کافی انجام شود. اما برای رسیدن به نتایج مطلوب و بازدهی بالاتر از تبلیغات به مشاوره نیاز دارید تا بهترین زمان، بهترین محل و بهترین انواع تبلیغات را به کار بگیرید.

آموزش اصول برندینگ: برندسازی اصول و تکنیک‌های فنی و روش‌های خاص خود را دارد. اصولی که برمبنای علوم مختلف از جمله اقتصاد، مدیریت بازرگانی، بازاریابی، جامعه شناسی و … به وجود آمده و آگاه کردن شما از این اصول وظیفه مشاور برندینگ است.

مشاوره مدیریت برندینگ: هر سیستمی نیاز به مدیریت دارد. برندها نیز برای گذراندن مراحل مختلف تا رسیدن به نقطه اوج شهرت و محبوبیت باید با فعالیت تعداد زیادی از پرسنل حمایت شوند. لذا مدیریت مجموعه‌ای از افراد و فعالیت‌های آنها نیاز به دانش و مهارت دارد. یک مدیر برای بالا بردن اعتبار تجارت خود در جامعه باید دقیقاً بداند که هر عملی در چه زمان و موقعیتی انجام شود. بنابراین ابتدا خودش باید نسبت و چند و چون برندینگ اطلاعات کافی به دست آورده و همواره در حال به روز رسانی آنها باشد.

مشاوره سئو و تولید محتوا: خوشبختانه توسعه اینترنت به شهرت کسب وکارها، آن هم در سطح جهانی کمک زیادی کرده است. یکی از زیرساخت‌های دنیای مجازی، وب سایت‌ها هستند که با بهینه سازی و تولید محتوای باارزش قابلیت جذب کاربران زیادی را دارد. از آنجا که سئو یک حوزه کاملاً تخصصی و گسترده است مشاوره گرفتن و یا سپردن امور به یک تیم حرفه‌ای ضرورت دارد.

برندسازی در شبکه‌های اجتماعی: شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و یوتیوب به عنوان مکمل وب‌سایت برای برندسازی اهمیت دارند و با ایجاد لینک بین پست‌های اینستا و سایت و برعکس می‌توانید مخاطبان خود را به استفاده از هر دو فضا ترغیب نمایید و تعاملات اینترنتی برند خود را افزایش دهید. اما قبل از همه اینها باید به برندسازی در شبکه‌های اجتماعی بپردازید، برای این کار به تولید محتوا و انتشار مطالب جذاب نیاز دارید. مشاوره گرفتن در این خصوص به پیشگیری از اشتباهات و روشهای مغایر با الگورتیم های قانونی کمک می‌کند، همچنین تکنیک‌های مفید برای رشد صفحات مجازی را در اختیارتان می‌گذارد.

مشاوره توسعه برند: اگر برند شما در مراحل پیشرفته قرار دارد و در عرضه و فروش یک یا چند محصول به موفقیت لازم رسیده است می‌توانید برای توسعه تجارت خود و تولید محصولات ثانویه برنامه ریزی نمایید. لذا برای کاهش ریسک و گرفتن نتایج خوب در زمان مناسب، مشاوره توسعه برند سودمند است.

کوبرندینگ یا برندسازی مشارکتی: کوبرندینگ به ترکیب برندها اشاره دارد. زمانی که دو برند به موفقیت‌های خاص خود در دو محصول متفاوت یا مشابه دست یافته‌اند، ممکن است با ترکیب آنها و تبدیل شدن به یک برند و عرضه محصولات مشارکتی، بتوان سطح فروش را نسبت به حالت مجزا افزایش داد؛ زیرا با حذف رقابت، تنش‌هایی که احتمالاً مشتری را از انتخاب هر دو برند منصرف می‌کرد از بین رفته است؛ اما خیلی مهم است که بدانید برندسازی مشارکتی یک پدیده کاملاً تخصصی است که با ریسک بالا همراه است، بنابراین برای انجام آن به مشاوره و مطالعه دقیق و حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های