طراح گرافیست کیست؟

طراح گرافیست یا گرافیک به چه کسی می‌گویند؟ دنیای هنر، دنیایی وسیع با افرادی خلاق و توانمند است که هر یک مهارت‌های خاص خود را دارند؛ اما رهبران این دنیای زیبا، طراحان گرافیست هستند. طراح گرافیست یا گرافیک به کسی می‌گویند که با استفاده از مهارت‌ها و خلاقیت خود و به کمک یک سیستم برای طراحی گرافیک بتواند آثاری شکوهمند و نو به جهان نشان دهد. برای آشنایی با طراح گرافیست حرفه‌ای و توانایی‌ها و مهارت‌های لازم آن، با آژانس فکر مثبت همراه باشید.

طراح گرافیک یا دیزاینر کیه؟

یک طراح گرافیک کسی است که با استفاده از علوم مختلف گرافیک و دانش و هنر خود، بتواند کارهای گرافیکی را با دست و به خصوص با نرم افزارهای گرافیکی مختلف ایجاد کند. علومی که یک طراح گرافیک باید از آن بهره‌مند باشد شامل مواردی مثل کار با نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ و ایلاستریتور، آشنایی با ابزارهای گرافیک مانند انواع قلم، رنگ، دوربین‌های عکاسی و… است.

دیزاینر با ایجاد تصاویر و محتواهای بصری، می‌تواند با قلب و روح مخاطب ارتباط برقرار کند و در مواردی هم ذهن بیننده را کامل به سمت خود کشانده و کنترل کند. از آنجایی که انسان‌ها معمولا با استفاده از چشم و قدرت بینایی خود، اجسام را راحت‌تر درک می‌کنند، کار طراحان گرافیک را بسیار سخت می‌کند.

کسانی که به حوزه‌های مختلف گرافیک علاقه دارند، باید بدانند که تبدیل شدن به یک طراح گرافیست حرفه‌ای کار بسیار دشواری است که تنها با افزایش اطلاعات در زمینه‌‌های مختلف می‌توان به درجات بالای توانایی دست پیدا کرد.

وظایف طراح گرافیک

انجام کلیه خدمات طراحی گرافیک از وظایف یک طراح گرافیک است که به این فرد گرافیست نیز گفته می‌شود. طراح گرافیست باید در ارائه تمامی خدمات گرافیکی مهارت داشته باشد. برای مثال طراحی موشن گرافیک یکی از وظایف و مهارتهای مورد نیاز برای یک گرافیست است.

توانایی و مهارت‌های طراح گرافیست

یک طراح گرافیست باید مهارت پیاده سازی طرح‌های گرافیکی را داشته باشد. برای مثال دیزاین یک نمونه طراحی پوستر، طراحی کارت ویزیت، طراحی لوگو، طراحی بسته بندی و… همگی از توانایی‌ها و مهارت‌های ضروری برای یک طراح گرافیست هستند.

طراح گرافیک چگونه کار می‌کند؟

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها