طراحی لایت باکس

لایت باکس چیست؟ از نظر لغوی لایت باکس یک جعبه نور است چرا که از ترکیب کلمات light به معنای نور و box به معنای جعبه تشکیل شده است، اما معنای مفهومی LightBox به تابلوهای زیبایی اشاره دارد که توسط نورهای سفید و رنگی تزئیین می‌شود. لایت باکس‌ها به صورت قاب‌های تو خالی و شفاف طراحی می‌شوند، درون آن لامپ‌های کوچک قرار می‌دهند که با روش شدن آن‌ها، نور از تصاویر و پیام‌های روی جداره تابلو عبور کرده و  موجب درخشش آن می‌شود. جعبه‌های نور با اهداف مختلف و در مدل‌های آویز، دیواری و ایستاده طراحی می‌شوند. شکل هندسی بدنه، طرح چاپ شده روی تابلو، رنگ‌بندی و جانمایی لامپ‌ها، جنس لایت باکس و میزان عبور نور از جمله عوامل مهم در نتیجه استفاده از لایت باکس است. جایگزینی یک قاب نورپردازی شده بجای تابلوهای ساده به خصوص در شب هنگام توجه افراد بسیاری را به خود جلب می‌کند؛ با طراحی لایت باکس حرفه‌ای می‌توان از این فرصت بهترین استفاده را برد و بر دیدگاه مخاطب تاثیری عمیق گذاشت، به طوری که رویای یک نگاه یک مشتری، دیگر رویا نباشد!

Sample light box design

نمونه طراحی لایت باکس

لایت باکس‌های طراحی شده توسط کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت

طراحی لایت باسک شیک

طراحی لایت باکس فوری

طراحی لایت باکس خاص

طراحی لایت باکس حرفه‌ای

The most important applications of lightbox

مهم‌ترین کاربردهای لایت باکس

لایت باکس‌ها به عنوان یک تابلو درخشان در هرجایی قابل استفاده است. از مهمترین کاربردهای آن می‌توان به نمایشگاه‌های عکاسی، طراحی دکوراسیون، تابلو سردر فروشگاه‌ها، تابلوهای داخلی سازمان‌ها و تابلوهای تبلیغاتی اشاره کرد. وظیفه اصلی همه روش‌های تبلیغاتی جلب توجه مردم و بعد نشان دادن مزایای یک کالا یا خدمت  به آنها است. ترکیب نور و گرافیک شاهکاری است که قدرت جذب بالایی دارد، از این رو ابزار کارآمدی در حوزه تبلیغات محسوب می‌شود. طراحی لایت باکس تبلیغاتی متناسب با محل نصب آن انجام می‌شود. برای مثال تابلوهای نورافشان داخل پارک‌ها عمدتاً به صورت ایستاده طراحی می‌شوند، اندازه‌های بزرگ دارند، به علت قابلیت دید از زوایای مختلف می‌توانند دارای شکل‌های هندسی متنوع باشند؛ یک لایت باکس در فضای باز حتی می‌تواند به صورت کروی طراحی شود، در واقع طراحان حرفه‌ای و خلاق هیچ محدودیتی برای خود قائل نیستند. همچنین محل نصب به خصوص در طراحی لایت باکس دکوراتیو اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند، زیرا این تابلوها علاوه بر تناسب اندازه و شکل با محل قرارگیری، باید دارای طرحی هماهنگ با تم فضای مورد نظر باشد. ظرافت لایت باکس و رنگ‌بندی نور و تصاویر در کاربردهای دکوراتیو به توجه ویژه نیاز دارد.

Exhibition light box design

طراحی لایت باکس نمایشگاهی

نمایشگاه‌ها به طور اختصاصی با هدف عرضه و نمایش برگزار می‌شوند. انواع کالا، محصولات، خدمات و غیره در نمایشگاه‌های مختلف برای معرفی حاضر می‌شوند. هر یک از برندها، ابزارهای گوناگون تبلیغاتی را به کار می‌گیرند تا بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت خود جذب نمایند. لایت باکس یکی از این ابزارهاست که تقریباً در تمام غرفه‌های یک نمایشگاه استفاده می‌شود. بنابراین طراحی لایت باکس نمایشگاهی نیاز به تبحر و خلافیت خیلی بالایی دارد تا در بین انبوه طرح‌ها و رنگ‌های متنوع بتواند بدرخشد. در این راستا اندازه لایت باکس نقشی مهم پیدا می‌کند، ابعاد لایت باکس نصب شده بر جداره یک غرفه هر چقدر بزرگ‌تر باشد سریعتر به چشم می‌آید، طرح و شکل هندسی خاص و نوآورانه عامل مهم بعدی است که می‌تواند نگاه‌های زیادی را به سمت لایت باکس بکشاند. در نهایت طرح گرافیکی، شامل رنگ و تصاویر استفاده شده بر روی لایت باکس باید آنقدر شگفت انگیز و مفید باشد که افراد را برای مراجعه و بازدید غرفه از نزدیک مجاب کند، نورپردازی حرفه‌ای لایت باکس به این مهم کمک زیادی می کند. به این ترتیب لایت باکس نمایشگاهی باید بزرگ، درخشان و خلاقانه باشد تا بتواند بازدیدکنندگان را از فاصله دور به سمت برندها جذب نماید.

Design of professional lightboxes

طراحی انواع لایت باکس حرفه‌ای

لایت باکس‌های حرفه‌ای به دو دسته کلی مخصوص فضای باز و فضای بسته تقسیم می‌شود. عوامل محیطی مختلف از جمله نور خورشید، بارش برف و باران، وزش باد، گردو‌غبار و سایر اتفاقات غیرمترقبه در طراحی لایت باکس فضای باز مد نظر طراح قرار می‌گیرد، در حالی که لایت باکس‌های فضای بسته از انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب جنس تابلو و قاب آن برخوردار بوده و می‌توانند در نهایت ظرافت طراحی شوند. لایت باکس‌های حرفه‌ای که در دنیا رایج هستند به دو صورت دارای قاب و بدون قاب قابل طراحی است. فریم لایت باکس‌ها بر اساس محل استفاده و هزینه لحاظ شده از جنس چوب، ملامینه، مواد پلیمری و یا آلومینیوم آنادایز انتخاب می‌شود. برای پرده تابلوهای بک لایت نیز معمولاً از پارچه و یا کریستال (پلکسی) استفاده می‌کنند که هریک مزایای خاص خود را دارد. لازم به ذکر است که محدودیتی برای به کار گیری سایر مواد در تابلو یا قاب آن وجود ندارد، بلکه یک تیم طراحی حرفه‌ای، نوآوری را چه در ساخت لایت باکس و چه در طرح گرافیکی آن در اولویت کار خود قرار می‌دهد. همچنین برای محافظت از عوامل محیطی راهکارهای هوشمندانه‌ای وجود دارد که زمینه طراحی انواع لایت باکس ظریف و زیبا برای فضای باز را نیز محیا می‌کند. مشورت با شرکت‌های معتبر طراحی لایت باکس و استفاده از تجربه و تخصص آن‌ها باعث می‌شود نتایج بهتری از طراحی یک لایت باکس حرفه‌ای به دست آورید.

چرا نیاز به لایت باکس داریم؟

کسب و کارهای مختلف چرا نیاز به لایت باکس دارند؟ از اهمیت طراحی لایت باکس چه می‌دانید؟ 

?What are the features of a Plexiglas lightbox

ویژگی‌های لایت باکس پلکسی چیست؟

لایت باکس‌ پلکسی جزء زیباترین و مقاوم‌ترین انواع لایت باکس‌ها شناخته می‌شود که به خاطر شفافیت به نام شیشه‌ای یا کریستالی هم معروف است. قطر این تابلوها حدودا به 1 سانتیمتر می‌رسد، به علت داشتن وزن کم قابلیت آویختن در مکان‌های مختلف را دارد، لذا می‌تواند به صورت یک طرفه یا دو طرفه طراحی شده و در محلی نصب ‌شود که هر دو سمت آن قابل رویت باشد. به علاوه ساخت لایت باکس‌های کریستالی مقرون به صرفه بوده و مصرف انرژی برق در آن‌ها پایین است. همچنین کیفیت بالای چاپ، زمینه استقبال گسترده از طراحی لایت باکس پلکسی را فراهم کرده است. لایت باکس‌ها از دو لایه نازک پلکسی گلس شیشه‌ای که ضخامتی در حدود 8 میلیمتر تشکیل شده است؛ درون این دو لایه، لامپ‌های LED خیلی کوچک نصب می‌شود که که نور آن در همه سطح تصویر به صورت یک نواخت پخش می‌شود. همچنین براساس یک‌طرفه یا دوطرفه بودن لایت باکس، یک یا دو لایه ورق طلقی که طرح گرافیکی روی آن چاپ شده است بین دو لایه پلکسی قرار می‌گیرد و به راحتی قابلیت تعویض دارد. شفافیت پلکسی از یک سو و نورپردازی زیبا از سمت دیگر، باعث جلوه گری بی نظیر طرح گرافیکی در لایت باکس‌های کریستالی می‌شود.

طراحی لایت باکس افقی

طراحی لایت باکس عمودی

طراحی لایت باکس استندی

طراحی لایت باکس ایستاده

Design of lightboxes

طراحی انواع لایت باکس

0

چیزی بین 2 الی 10 روز زمان نیاز است. 

شرکت تبلیغاتی فکر مثبت بهترین خدمات طراحی لایت باکس را پیاده سازی می‌کند.

exprenice

ما چقدر حرفه‌ایم؟

Design 97 %
UX 88 %
Coding 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟ با ما تماس بگیرید.

Podcast

اهمیت طراحی لایت باکس

از اهمیت طراحی لایت باکس چه می‌دانید؟ 

Lightbox design price

قیمت طراحی لایت باکس

هزینه طراحی لایت باکس با قیمت مناسب

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی لایت باکس در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

طراحی و تولید لایت باکس از مراحل و بخش‌های مختلف تشکیل می‌شود که هرکدام به نوبه خود بر قیمت نهایی آن تأثیر گذار است. از مهمترین آیتم‌های تعیین کننده قیمت می‌توان به ابعاد لایت باکس، فریم دار یا فریم لس بودن آن، جنس تابلو و قاب آن، نوع لامپ‌های استفاده شده، نوع چاپ و هزینه‌های مربوط به طراحی گرافیکی اشاره کرد.

 • ابعاد لایت باکس هرچقدر بزرگتر باشد به مواد اولیه بیشتری برای ساخت نیاز دارد.
 • فریم باعث زیبایی و استحکام لایت باکس می‌شود، اما گاهی برای کاهش هزینه‌ها می‌توان از آن صرف نظر کرد. هزینه‌های مربوط به فریم خود به دو بخش تهیه مواد اولیه و طراحی تقسیم می‌شود.
 • جنس بدنه تابلو بر اساس نوع کاربرد لایت باکس تعیین می‌شود. انواع لایه‌های پارچه‌ای در ساخت لایت باکس‌های outdoor (ویژه فضای باز) استفاده می‌شود که از کیفیت‌ها و قیمت‌های متفاوتی برخوردار است. لایه‌های پلکسی گلس نیز بر اساس ضخامت و شفافیت انتخاب می‌شود. هزینه تمام شده متریال پلکسی در کیفیت‌های بالا که استحکام و قطر بیشتری دارد، گران‌تر خواهد بود.
 • نوع لامپ‌هایی که برای نورپردازی درون لایت باکس نصب می‌شود از نوع ال ای دی و کم مصرف است. تعداد و اندازه لامپ‌ها در طراحی‌های مختلف با توجه به کانون نورافشانی فرق می‌کند. مارک، اندازه، رنگ و تعداد این لامپ‌ها بر قیمت تمام شده لایت باکس اثر گذار است. خوشبختانه مصرف برق در لامپ‌های led بسیار کم بوده و هزینه چندانی در هنگام استفاده به دنبال نخواهد داشت.
 • صنعت چاپ فرصت‌های خوبی در حوزه تبلیغات فراهم کرده است، به نحوی که به روش‌های گوناگون می‌توان طرح‌های گرافیکی را روی مواد مختلف به چاپ رساند برای مثال در لایت باکس‌های پلکسی هم می توان از چاپ مستفیم روی طلق‌های درونی استفاده کرد و هم طرح گرافیکی را روی استیکر چاپ کرده و سپس آن را روی طلق چسباند. اینکه کدام روش بهتر و به صرفه‌تر است بستگی به نوع کاربرد و جزئیات طرح دارد، چرا که کیفیت نهایی در چاپ‌های مختلف یکسان نیست.
 • طراحی گرافیکی لایت باکس مهمترین بخش آن را تشکیل می‌دهد زیرا محتوای اثر گذار بر ذهنیت و دیدگاه مخاطب را شامل می‌شود. هرچقدر تجربه و تخصص تیم طراحی بالاتر باشد و از مبانی علمی و تکنیک‌های اصولی در طراحی گرافیک لایت باکس استفاده کنند، طرح نهایی باارزش‌تر بوده و قیمت بالاتری خواهد داشت.

مزایای استفاده از لایت باکس بر کسی پوشیده نیست اما برای دستیابی به تمامی مزایای آن لازم است نسبت به سفارش یک لایت باکس حرفه‌ای اقدام نمایید. به این منظور مشاوره گرفتن از گروه‌های متخصص طراحی به شما در انتخاب بهترین ابعاد، جنس و طرح کمک می‌کند. لازم به ذکر است بهترین نتایج همیشه با صرف بیشترین هزینه به دست نمی‌آید بلکه باید به صورت هوشمندانه و متناسب با نیاز برای سفارش لایت باکس اقدام کرد. بنابراین توصیه می‌شود مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • جمع آوری اطلاعات جامع از کسب و کار خود
 • آماده کردن یک شرح کامل از موقعیتی و مکانی که به لایت باکس نیاز دارد
 • تعیین هدف خود از سفارش لایت باکس
 • برآورد هزینه‌ای که می‌خواهید برای طراحی و ساخت لایت باکس صرف کنید
 • تماس با تیم طراحی و دریافت مشاوره اختصاصی
 • انتخاب ابعاد، شکل، طرح و مدل لایت باکس بر اساس آیتم‌های قبلی
 • ثبت سفارش لایت باکس مناسب
blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های