طراحی سررسید

طراحی سررسید از جمله اموری است که می‌تواند تاثیر زیادی بر بازاریابی و تبلیغات شرکت‌ها و سازمان‌ها داشته باشد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و معتبر برای هدیه به همکاران و مشتریان وفادار خود از سررسید استفاده می‌کنند. سالنامه‌ها و سررسیدها می‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای هدیه باشند؛ زیرا بسیاری از کارمندان، مدیران، دانشجویان، و دیگر افراد به صورت روزانه از سررسید برای یادداشت کارهای شخصی و امور روزانه استفاده می‌کنند. اگر طراحی سررسید را به درستی انجام دهید می‌توانید همیشه روبروی مخاطبان خود بوده و برند خود را در ذهن آن‌ها ثبت کنید. انواع گوناگونی از سررسیدها وجود دارند که هر یک خصوصیات و ویژگی‌های خاص خود را دارند و باید بر اساس فعالیت کسب و کار انتخاب شوند. برای سفارش طراحی سررسید می‌توانید همین حالا با همکاران ما در استودیو فکر مثبت تماس بگیرید.

Dedicated maturity design sample

نمونه طراحی سررسید اختصاصی

سررسیدهای اختصاصی برای کسب و کارها با توجه به نوع فعالیت کسب و کار و همچنین خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان هدف طراحی می‌شوند. در ادامه برخی از بهترین و برجسته‌ترین نمونه کارهای انجام شده توسط طراحان ما در استودیو فکر مثبت را مشاهده می‌کنید.

طراحی سررسید خشتی

ابعاد خشتی را می‌توان در بسیاری از محصولات تبلیغاتی مشاهده کرد. این محصولات با وجود آنکه عمومیت چندانی ندارند زیبایی خاص و منحصر به فردی با خود به همراه دارند.

طراحی سررسید پالتویی

سررسیدهای پالتویی در ابعاد کشیده و صاف و معمولاً در اندازه 12×17 سانتی‌متر تولید می‌شوند. سایز مناسب این سررسیدها استفاده از آن‌ها را برای بسیاری از افراد جامعه راحت کرده است.

طراحی سررسید رحلی

سررسیدهای رحلی از جمله بزرگ‌ترین سالنامه‌های تولید شده در بازار هستند که معمولاً در اتاق مدیران جای می‌گیرند. این نوع سررسیدها با نام سررسید مدیران نیز شناخته می‌شوند.

طراحی سررسید رقعی

سررسیدهای رقعی برای افرادی که جابجایی بسیاری داشته و می‌خواهند سالنامه خود را نیز با خود همراه داشته باشند مناسب است. ابعاد این سررسیدها معمولاً 22×15 سانتی‌متر است.

The best yearbook design software

بهترین نرم‌ افزار طراحی سالنامه

طراحی صفحات و همچنین جلد سالنامه باید به دست طراحان گرافیک باتجربه و ماهر در این زمینه انجام شود. نرم‌افزارهای گرافیکی زیادی وجود دارند که برای طراحی سررسید مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحان با دانلود نرم افزار طراحی سررسید و استفاده از آن می‌توانند ایده‌های خود را به تصویر کشیده و به مرحله اجرا درآورند. از جمله بهترین نرم‌افزارهای مورد استفاده برای طراحی سالنامه می‌توان به ادوبی فتوشاپ، ادوبی ایلوستریتور، و ادوبی ایندیزاین اشاره داشت. هر یک از این نرم‌افزارها ابزار و امکانات متفاوتی دارند که می‌توانند در مسیر طراحی به شما کمک کنند. بسیاری از طراحان ترجیه می‌دهند برای طراحی سالنامه از ادوبی فتوشاپ استفاده کنند. همکاران ما در استودیو فکر مثبت با تسلط کافی به نرم‌افزارهای طراحی محبوب قادرند به شما برای داشتن بهترین سررسید تبلیغاتی با طراحی منحصر به فرد کمک کنند.

Calendar due date design

طراحی سررسید روزشمار

از جمله رایج‌ترین انواع سررسیدها که توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به سررسیدهای روزشمار اشاره داشت. این سررسیدها همانطور که از نامشان پیداست هر صفحه را به یک روز از سال اختصاص می‌دهند. معمولاً تعداد صفحات این سررسیدها از تعداد روزهای سال بیش‌تر بوده و می‌تواند نزدیک 380 تا 400 صفحه باشد. از جمله مزایای این سررسیدها که موجب محبوبیت آن‌ها شده است می‌توان به فضای زیاد برای یادداشت اشاره داشت. معمولاً سررسیدهای روزشمار برای دفاتر و ادار‌ه‌جات مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از افراد از نسخه‌های قدیمی این سررسیدها به عنوان چرک‌نویس و دفتر نیز استفاده می‌کنند. شما نیز می‌توانید با مطالعه پرسونای مخاطبان و نیازهای آنان بهترین نوع سررسید را انتخاب کرده و به عنوان هدیه‌ای تبلیغاتی از آن استفاده کنید.

Leather maturity design

طراحی سررسید چرمی

متریال‌های گوناگونی برای جلد سررسیدها مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از بهترین پوشش‌ها برای سررسیدها پوشش چرم طبیعی و مصنوعی است. بسیاری از افراد از سررسیدهایی با پوشش چرم طبیعی استقبال می‌کنند. چرم نه تنها کیفیت بالایی دارد، بلکه زیبایی خاص و ویژه‌ای نیز به سررسید می‌دهد. سررسیدهایی که پوشش چرم دارند کلاس بالایی دارند و توسط بسیاری از مدیران مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما استفاده از چرم طبیعی برای پوشش سررسید می‌تواند هزینه بالایی به دنبال داشته باشد. از این رو این نوع پوشش در تیتراژهای بالا مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در صورت استفاده از چرم طبیعی می‌توانید یک پلاک فلزی بر روی آن سوار کرده و زیبایی آن را افزایش دهید. سررسیدهای چرمی می‌توانند گزینه‌ای عالی برای هدیه به مدیران در شرکت‌های بزرگ و معتبر باشند.

اهمیت طراحی سررسید چیست؟

ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت طراحی سررسید و چرایی نیاز کسب و کارها به سررسید می‌گوید. 

Gilding in today's maturity design

طلاکوبی در طراحی سررسید امروزی

روش‌های زیادی برای طراحی و زیباتر کردن سررسیدها و سالنامه‌ها وجود دارند. یکی از این روش‌ها طلاکوبی یا نقره‌کوبی است. در این سبک طراحی ابتدا مکان‌های لازم بر روی سررسید داغ‌کوب شده و سپس ورقه نازکی با رنگ مشابه با طلا یا نقره بر روی جلد قرار می‌گیرد. به دلیل آنکه نتیجه نهایی این کار شبیه به طلا است به آن چاپ طلاکوب گفته می‌شود. در گذشته برای این نوع چاپ از ورقه‌های طلا استفاده می‌شد، اما امروزه از مواد دیگری مشابه با ورقه‌های طلا استفاده می‌شود. ظاهر طلایی می‌تواند تاثیر زیادی بر لوکس و تجملی بودن کار نهایی داشته و توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب کند. چاپ طلاکوب معمولاً بر روی پوشش‌های گالینگور و سلفون واکنش نتیجه‌ای عالی خواهد داشت. می‌توانید از این روش چاپ برای سررسیدهای تبلیغاتی سطح بالا استفاده کنید.

طراحی سررسید شرکتی

سررسیدهای شرکتی را می‌توانید به هنوان هدیه به همکاران و پرسنل خود مورد استفاده قرار دهید. این سررسیدها را باید با توجه به نیازهای مخاطبان با اندازه‌ها و طرح‌های مناسب تولید کنید.

طراحی سررسید هنری

برای طراحی سررسیدهای هنری می‌توانید از انواع سبک‌های هنری مدرن و سنتی استفاده کنید. می‌توانید در این زمینه از تصاویر آثار هنری بزرگ جهان نیز استفاده کنید.

طراحی سررسید تیراژ بالا

اگر قصد دارید سررسیدهایی در تیراژ بالا طراحی و تولید کنید باید به هزینه کار نیز توجه داشته باشید. برای کاهش هزینه می‌توانید از پوشش‌های ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر استفاده کنید.

طراحی سررسید 1401

تعرفه‌ها و شرایط طراحی سررسید در سال 1401 با سال‌های گذشته متفاوت است. برای اطلاع از شرایط و مدل‌های جدید طراحی سررسید می‌توانید با همکاران ما در استودیو فکر مثبت تماس بگیرید.

Types of maturity designs

انواع طراحی سررسید

سررسیدها را می‌توان از جنبه‌های گوناگونی به دسته‌های مختلف تقسیم کرد. امروزه سررسیدها با توجه به نیازهای مخاطبان با طرح‌ها و موضوعات مختلفی طراحی و تولید می‌شوند.

طراحی سررسید یکی از روش‌های عالی برای تبلیغات است. با طراحی سررسید و ارائه آن به مشتریان و همکاران خود می‌توانید برند خود را بهتر معرفی کرده و اعتماد آن‌ها را جلب کنید.

بله. زمانی که طراحی سررسید را به درستی انجام دهید می‌توانید با استفاده از آن فروش محصولات خود را افزایش داده و برند خود را همانطور که می‌خواهید به مخاطبان معرفی کنید.

exprenice

میزان تخصص ما در طراحی سررسید

طراحی حرفه‌ای 97 %
دیزاین کاربردی 88 %
کارایی و کاربردپذیری 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

همکاران ما در استودیو فکر مثبت با تکیه بر سال‌ها تجربه کار تخصصی و حرفه‌ای در زمینه طراحی انواع المان‌های تبلیغاتی در خدمت شما عزیزان هستند. می‌توانید همین حالا با همکاران ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

Podcast

روند طراحی سررسید به صورت تخصصی

می‌دانید یک سررسید باید چه مراحلی را طی کند تا بتوان از آن استفاده کرد؟ با روند طراحی سررسید آشنا شوید. 

Tariff design maturity

تعرفه طراحی سررسید

تعرفه و هزینه طراحی و چاپ سررسید به عوامل گوناگونی بستگی دارد. در ادامه پلن‌های ارائه شده استودیو فکر مثبت برای طراحی سررسید را مشاهده می‌کنید.

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی سررسید در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

سررسید گالینگور به سررسیدهایی گفته می‌شود که در آ‌ن‌ها از پوشش گالینگور استفاده شده است. جلد گالینگور پوششی از جنس پی وی سی است که بر روی لایه‌ای کاغذ لمینت می‌شود. از جمله مزایای این پوشش می‌توان به قیمت پایین‌تر آن اشاره داشت. البته گالینگور از مقاومت بالایی برخوردار نیست. گالینگور بی‌کیفیت پس از مدتی استفاده از سمت لبه‌ها و یا محل باز و بسته شدن جلد دچار پارگی یا زدگی می‌شود. بدین ترتیب اگر قصد دارید سررسیدهایی باکیفیت و عالی طراحی و تولید کنید بهتر است از گالینگورهای باکیفیت و قابل اطمینان استفاده کنید. روش‌های گوناگونی برای حک لوگو بر روی گالینگور وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به طلاکوب و نقره‌کوب اشاره داشت. برای سفارش طراحی سررسید گالینگور می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در استودیو فکر مثبت تماس بگیرید.

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در خرید، طراحی، و چاپ انواع سررسید و سالنامه به آن توجه داشته باشید عطف سررسید است. معمولاً سررسیدها حجم زیادی دارند و از این رو عطف قطورتری دارند که وظیفه نگهداری کاغذهای بیش‌تری را بر عهده دارد. عطف باید قادر باشد تمامی کاغذهای سررسید و جلد آن را با یکدیگر همپا و همسو کند. با توجه به آن که سررسیدها به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند باید از عطف مقاوم و مناسبی برخوردار باشند. سعی کنید در طراحی و تولید سررسید کیفیت و مقاومت را در راس قرار داده و پس از آن زیبایی را ملاک قرار دهید.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های