طراحی لی اوت اینستاگرام

طراحی لی اوت اینستاگرام به معنای طراحی یک قالب کلی برای انتشار پست‌ها یا چیدمان پیج اینستاگرام است. طراحی پیج اینستاگرام به رشد بیزینس شما در این شبکه اجتماعی کمک بزرگی می‌کند. اینستاگرام به یک ابزار پرقدرت برای تبلیغات و برندسازی در دنیای امروز تبدیل شده است. با توجه به اینکه شبکه اجتماعی اینستاگرام پتانسیل معرفی کسب و کارها یا افراد به جوامع بین المللی را فراهم کرده است، می‌توان با رعایت مجموعه‌ای از تکنیک‌های حرفه‌ای از جمله طراحی لی‌اوت، بهترین استفاده را از این فرصت برد و به برند جهانی تبدیل شد.

احتمالاً هنگام بازدید از صفحات حرفه‌ای با تعداد بالای فالوور متوجه هارمونی خاصی در نمای کلی پیج شده‌اید، تکنیکی که به آن طراحی لی‌اوت گفته می‌شود و از قابلیت‌های نسبتاً جدید اینستاگرام است. شما هم اگر به پیج اینستاگرام خود به چشم ابزار کسب درآمد نگاه می‌کنید، لازم است به فکر یک لی‌اوت اختصاصی و منحصر به خودتان باشید. طراحی لی‌اوت اینستاگرام به سبکی که متناسب با کسب و کار و هویت تجاری شما باشد، یک قدم بزرگ در برندینگ است.

Example of Instagram layout design

نمونه طراحی لی اوت اینستاگرام

چندین نمونه طراحی layout در اینستاگرام اجرا شده از سوی تیم فکر مثبت را در اسلایدهای زیر مشاهده می‌کنید.

طراحی لی اوت حرفه‌ای

طراحی پروفایل اینستاگرام

طراحی لی اوت اینستاگرام اختصاصی

طراحی پست اینستگرام

Specification of professional Layout Design

مشخصات لی‌اوت اینستاگرام حرفه‌ای

خلاقیت در طراحی یک قالب خاص فوق العاده است اما اگر در تمامی پست‌ها استفاده شود، و یا طراحی یک کاور بسیار زیبا که در صفحه اینستاگرام به طور مداوم تکرار شود، در واقع لی‌اوت حرفه‌ای محسوب نمی‌شود! یک چیدمان حرفه‌ای به اندازه حل کردن پازل برای مخاطب غافلگیر کننده است، از کنار هم گذاشتن پست‌ها به مرور زمان، یک نمای کلی خاص ظاهر می‌شود که حامل پیام برند شما خواهد بود. همچنین هر مفهوم زیبایی قابلیت افزایش محبوبیت پیج را دارد، برای مثال پیام‌های انسان دوستانه، زیست محیطی، انگیزشی و غیره می‌تواند در لباس لی‌اوت اینستاگرام ظاهر شود و از نظر اخلاقی و انسانی به برند شما اعتبار ببخشد. پیاده کردن مفاهیم جذاب و خلاقانه در طرح‌های گرافیکی که به قطعات کوچک تقسیم شده و به عنوان کاور در هر پست استفاده می‌شود، با خلاقیت و تجربه تیم طراحی رابطه مستقیم دارد. بنابراین مهمترین مشخصات لی‌اوت حرفه‌ای منحصر به فرد بودن و هدف داشتن است که فقط از گروه‌های حرفه‌ای می‌توانید انتظارش را داشته باشید.

Benefits of Dedicated Layout Design

فواید طراحی پیج اینستاگرام اختصاصی

اجرای طرح اختصاصی در لی‌اوت اینستاگرام از جمله عوامل مؤثر بر جذب فالور است. افراد در اولین بازدید از پیج شما، نمای کلی را مشاهده می‌کنند و ذهنیت آنها نسبت به محتوا، اعتبار و سطح حرفه‌ای بودنتان شکل می‌گیرد؛ عکس پروفایل، توضیحات بیو و طرح لی‌اوت سه عامل مهم و اولیه هستند که مخاطب را به گشودن پست‌ها و فالو کردن پیج ترغیب می‌کند. اختصاصی و منحصر بودن لی‌اوت به حفظ امتیازاتی که با تلاش و تولید محتوای ارزشمند به دست آورده‌اید کمک می‌کند. 

به عنوان مثال فرض کنید فردی با زحمت زیاد به ابداع و معرفی یک سبک خاص در آشپزی طی چندین سال پرداخته و در حال کسب در آمد از هنر خویش است، اگر لی‌اوت این فرد انحصاری نباشد، دیگران به راحتی می‌توانند از آن الگو برداری کرده و به کسب و کار تقلبی خود رونق بدهند و چه بسا افرادی به اشتباه آن پیج را اصل پنداشته، فالو و خرید نمایند، به دنبال آن فرصت‌های پیش روی پیج واقعی عقیم بماند، حال آنکه طراحی لی‌اوت انحصاری اینستاگرام که غیر قابل کپی برداری باشد، از همه این اتفاقات پیشگیری می‌کند.

Instagram layout professional designs

طرح‌های حرفه‌ای layout در اینستاگرام

ایده پردازی در طراحی لی‌اوت اینستاگرام انتها ندارد؛ هر فرد و یا کسب‌و‌کاری برای بهره بردن از مزایای سرشار اینستاگرام به یکی از طرح‌های نوآورانه و حرفه‌ای در چیدمان پست‌ها نیاز دارد، به علاوه می‌بایست اهمیت انحصاری بودن طرح را نیز مد نظر قرار داد؛ بنابراین برای کسب بهترین نتیجه از اجرای ایده‌های طراحی لی‌اوت اینستاگرام لازم است آنها را از سه فیلتر خلاقیت، حرفه‌ای بودن و اختصاصی بودن عبور داد. یکی از طرح‌های جذاب که همواره این سه خصوصیت را دارد و هیچگاه تکراری نمی‌شود استفاده از نشان تجاری است:

 می‌توان یک طرح خیره کننده از لوگو را به صورت تصویر گرافیکی خلق و از آن در ایجاد لی‌اوت حرفه‌ای استفاده کرد. همچنین یک ایده کاملاً اختصاصی می‌تواند شعار شاخص برند شما باشد که در قالب نوشته یا تصویر به طرح لی‌اوت تبدیل گردد. همواره ایده و طرح برای ایجاد تحول در چیدمان صفحه اینستاگرام زیاد است، اما آنچه مهم است داشتن جذابیت برای بیننده است زیرا به اتفاقات خوب می‌انجامد! بنابراین از بین تمامی طرح‌های ایده آل، جذاب‌ترینش را بردارید.

چرا صفحات اینستاگرام را با لی‌اوت زیبا سازی می‌کنیم؟

ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت طراحی لی‌اوت اینستاگرام می‌گوید.

Earn money from Instagram

کسب درآمد با چیدمان پیج اینستاگرام

حضور و فعالیت در اینستاگرام با دو هدف کلی اتفاق می افتد: یکی سرگرمی و دیگری پول در آوردن. می دانیم که اینستاگرام بسیار جذاب و سرگرم کننده است بنابراین دستیابی به هدف وقت گذرانی به راحتی آب خوردن است! اما کسب درآمد از اینستاگرام به دشواری آب خوردن است!! زیرا هنگام آب خوردن هم احتمال خفگی وجود دارد!!! تکنیک‌های مؤثر زیادی در رابطه با چگونگی راه اندازی کسب و کار موفق در اینستاگرام ارائه شده است. این راهکارها به دو بخش اصلی و ظاهری تقسیم می‌شود:

 تولید محتوای مفید و نحوه برقراری ارتباط با مخاطب در دایرکت و استوری، اساس موفقیت در این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. اما جذاب کردن آیتم‌های ظاهری و استفاده از آن در انتقال مفاهیم بزرگ، یک رویکرد استراتژیک است که قبل از آشنایی با محتوا، مخاطب را برای خرید ترغیب می‌کند. طراحی لی‌اوت اینستاگرام یک قسمت تاثیرگذار در ایجاد جذابیت و قابل اعتماد کردن کسب و کار محسوب می‌شود. از طرفی استفاده از یک طرح نازیبا و ناهنجار برای چیدمان پست‌ها می‌تواند حتی به خاموشی کامل پیج‌های مطرح و بزرگ بیانجامد. بنابراین طراحی لی‌اوت حرفه‌ای یکی از واجبات برای کسب درآمد از اینستاگرام است.

طراحی استوری اینستاگرام

طراحی هایلایت اینستاگرام

طراحی پست اینستاگرام

طراحی قالب ویدیو اینستاگرام

Positive Thinking Instagram Design Services

خدمات طراحی اینستاگرام فکر مثبت

کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت با سابقه طولانی به یکی از بهترین شرکت‌های فعال این حوزه تبدیل شده است. 

exprenice

ما چقدر حرفه‌ایم؟

طراحی حرفه‌ای 97 %
تخصص در کنار تجربه 88 %
جذب کنندگی بالا 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

ما منتظر تماستان هستیم.

Podcast

روند طراحی لی اوت اینستاگرام به چه صورتی است؟

ایمان امین الشریعه در رابطه با اهمیت طراحی لی اوت اینستاگرام اطلاعات کاملی به شما ارائه می‌دهد. 

App Landing

قیمت طراحی قالب اینستاگرام

هزیه طراحی لی اوت اینستاگرام

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی قالب اینستاگرام در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

سرچ کردن موضوعات مختلف در اینستاگرام یکی از مسیرهای آشنایی با پیج های مختلف و دنبال کردن آن‌هاست. از آنجا که افراد زیادی به صفحه سرچ اینستاگرام مراجعه می‌کنند، قرار گرفتن پست‌ها در این بخش به معنای جذب فالوور بیشتر است. افراد زیادی تلاش می‌کنند الگوریتم‌های امتیازدهی اینستاگرام را بشناسند و پست‌های منطبق با آن بارگذاری نمایند تا جزء پیشنهادات اینستاگرام قرار بگیرند. از آیتم‌های تأثیر گذار در این مورد، وایرال شدن پست‌ها، لایک و ذخیره پست، هشتک گذاری موضوعات پرطرفدار و همچنین داشتن کاور جذاب را می‌توان نام برد. طراحی کاور و لی‌اوت در اینستاگرام طبق اصول حرفه‌ای باعث جذابیت بصری پست‌ها می‌شود، بنابراین وقتی پستی در صفحه سرچ قرار بگیرد سریعتر توسط مخاطب دیده شده و مورد بازدید قرار می‌گیرد. از طرفی تصاویری که موفق به حضور در بین محتوای صفحه سرچ می‌شوند، احتمال قرار گرفتن در پیشنهادات گوگل نیز برای آن بالاتر خواهد بود. در نهایت همه این مراحل، دست به دست هم می‌دهند تا برندسازی در اینستاگرم اتفاق بیافتد.

هر پیج اینستاگرام متناسب با تعداد دنبال کنندگانش ارزشمندتر محسوب می‌شود و قدرت درآمد زایی بالاتری خواهد داشت. روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد که تکنیک‌های خاص خود را می‌طلبد اما همگی در یک نکته مشترک هستند و آن دیدن شدن بیشتر پست‌هاست؛ می‌دانیم که فالوورهای بیشتر به معنای بازدید پست‌ها و استوری‌ها توسط افراد بیشتر است، اما نه هر فالووری، بلکه فقط فالوورهای واقعی! به این ترتیب توجه به نکات کاربردی و استفاده از روش‌های حرفه‌ای جذب فالوور حقیقی اهمیت زیادی پیدا می‌کند؛ کاور کردن پست‌ها توسط تصاویر یا نوشته‌های جذاب، یکی از قابلیت‌های باارزش اینستاگرام است، زیرا به کمک آن، موضوع پست در لحظه اول برای مخاطب روشن می‌شود و با رد کردن پست‌های غیر مرتبط، بخش زیادی از زمان افراد صرفه جویی می‌شود. لی‌اوت اینستاگرام از مجموعه همه کاورها تشکیل می‌شود و یکی از عوامل تأثیر گذار در دنبال کردن یا نکردن پیج توسط بازدید کننده است. لذا در صورتی که اینستاگرام را به عنوان ابزار دستیابی به موفقیت انتخاب کرده‌اید لازم است در زمینه طراحی لی‌اوت حرفه‌ای برنامه ریزی داشته باشید.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های