طراحی و صفحه آرایی مجله

مطالعه مجله از سرگرمی‌های دیرینه انسان است. انواع مجلات مختلف از جمله علمی، آموزشی، طنز و یا اجتماعی که مجموع چند موضوع متفاوت را دربر بگیرد، در بازار محصولات فرهنگی عرضه می‌شود. مطالعه مجله تا چند سال قبل شاید تنها منبعی بود که بین تمامی اقشار جامعه طرفدار داشت، اما با روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی و رواج در بین مردم، موقعیت مجلات تغییر کرده است؛ با این حال مجله مزایای خاص خودش را دارد و به عنوان یک مجموعه اطلاعاتی منسجم همچنان پرطرفدار است؛ به علاوه طراحی صفحات، تولیدمحتوا مجله نقش مهمی در پذیرش یک مجله توسط مردم ایفا می‌کند، به خصوص کودکان و نوجوانان علاقه زیادی به طرح‌های گرافیکی و جلوه‌های ظاهری مجلات نشان می‌دهند. تیم خلاق و حرفه‌ای فکر مثبت با سالها تجربه در حوزه گرافیک و صفحه آرایی آماده همکاری با ناشران محترم می‌باشد. طراحی جلد و صفحات مجله توسط تیم ما انجام می شود .

طراحی حرفه‌ای مجله

طراحی مجله را حرفه‌ای پیش ببرید.

طراحی خاص مجله

خاص بودن مجله را به مخاطبانتان نشان دهید.

پیاده سازی ساختار مجله

پیاده سازی ساختار مجله شما با ما

صفحه آرایی مجله

هر آنچه که باید در صفحه آرایی داشته باشید را از ما بخواهید. 

Art magazine design

طراحی مجله هنری

هنر! دنیای شگفت انگیز احساس است. برای طراحی مجله هنری باید به سه بخش مهم توجه داشت: جلد مجله، صفحه آرایی آن و محتوای تصویری. محتوای متنی در همه مجلات اهمیت بالای دارد اما در مبحث طراحی و صفحه آرایی به خصوص در نشریات هنری، به محتوای تصویری توجه ویژه می‌شود. هدف از نمایش و اجرای همه گروه‌های هنری، انتقال مفاهیم به کمک احساسات است، بنابراین قبل از مطالعه و دیدن محتوای درون مجله هنری، باید احساس مخاطب به سمت و سوی مورد نظر هدایت شود. طراحی جلد مجله به خوبی می‌تواند این پدیده را عملی کند. مهم نیست که جلد مجله هنری از یک عکس ساده اما حرفه‌ای و بدون هیچ نوشته‌ای تشکیل شده باشد و یا مجموعه‌ای از تصاویر و نوشته‌های ترغیب کننده باشد؛ اما باید بیشتر از همه صفحات داخلی جذاب و گیرا باشد تا در اولین نگاه بر مخاطب اثر بگذارد. همچنین تصاویر استفاده شده در نشریات هنری با هرموضوعی، باید از نظر گرافیکی بسیار باکیفیت و خلاقانه باشد تا ماهیت هنری بودن مجله را به نمایش بگذارد.

Creative Magazine Layout Ideas

ایده‌های خلاقانه صفحه آرایی مجله

خلاقیت همیشه جواب می‌دهد؛ دیدن آیتم‌های تازه و نو، احساس یک کشف هیجان انگیز را در انسان ایجاد می‌کند، حتی اگر پدیده خارق العاده ای نباشد، صرفاً جدید بودنش برای هر فردی در دنیا رضایت بخش است؛ زیرا آدمی از ابتدای پیدایش، اساساً با کشفیات مختلف زنده مانده و زندگی کرده است و این خصوصیت همچنان بر ناخودآگاه او حکمرانی می‌کند. استفاده از ایده‌های نوآورانه در صفحه آرایی مجلات برای خوانندگان رضایت سرشاری به همراه خواهد آورد. نشریات موضوعات مختلفی دارند و بر اساس ماهیت محتوای آن می‌توان به چیدمان مطالب و تصاویر پرداخت. استفاده از طرح‌های گرافیکی جذاب در پس زمینه مطالب، طراحی ظاهر محل نوشتار به شکل‌های متنوع، استفاده از تصاویر انتزاعی، غافلگیر کردن مخاطب با تغییر محل آیتم‌های مختلف در صفحات بعدی و بسیاری از ایده‌های نو در صفحه آرایی قابلیت افزایش طرفداران مجله شما را دارد. پس با مشاوران فکر مثبت  تماس گرفته و ایده باران شوید!

Design and layout of children's magazines

طراحی و صفحه آرایی مجلات کودکانه

طراحی جذاب نشریات، کودکان را به مطالعه و یادگیری علاقه مند می‌کند. مجله‌ها متناسب با رده‌های سنی مختلف کودک و نوجوان منتشر می‌شوند و در طراحی جلد و صفحات نیز باید این تناسب حفظ شود؛ مثلاً برای خردسالانی که خواندن را تازه آموخته‌اند، بخش حداکثری مجله با تصاویر پر می‌شود، در حالی که در مجلات علمی مخصوص نوجوانان، از مطالب نوشتاری نسبتاً بیشتر استفاده می‌شود. آرایش صفحات در تمامی مجلات مخصوص بچه‌ها باید به صورت اختصاصی و همراه با گرافیک قوی طراحی شود. طرح خاص روی جلد، ترفندی است که کودک را برای گشودن مجله کنجکاو می‌کند و جذابیت هریک از صفحات باید آنقدر بالا باشد که او را به دیدن صفحات بعدی ترغیب نماید. لذا کمک گرفتن از روانشناسی کودکان و استفاده از رنگ بندی شاد در تصاویر، حاشیه و زمینه صفحات، از الزامات طراحی نشریات کودکانه است.

اهمیت استفاده از طراحی و صفحه آرایی مجله

Principles of e-journal design

اصول طراحی مجله الکترونیکی

نشریات الکترونیکی باتوجه به توسعه اینترنت، به سرعت در حال رشد هستند، به علت عدم استفاده از کاغذ از نظر زیست محیطی مطلوب بوده و به حفظ گونه‌های گیاهی و جانوری کمک می‌کنند. یک مجله الکترونیکی خوب اطلاعات مفیدی به مخاطب منتقل می‌کند اما قبل از آن باید از ظاهر گیرا برخوردار باشد تا انسان‌ها نسبت به کسب اطلاعات مشتاق شوند. مهم‌ترین مزیت‌ این نوع مجلات نسبت به انواع کاغذی، قابلیت ویرایش مداوم است. همچنین در مجله الکترونیکی هزینه چاپ وجود ندارد بنابراین استفاده از گرافیک سنگین در طراحی بلامانع است. با همه این تفاسیر، طراحی کردن یک مجله خوب برای فضای مجازی مستلزم رعایت طیفی از اصول حرفه‌ای می‌باشد؛ از جمله حفظ تناسب بین گرافیک و کلمات، گویا و مفهومی بودن تصاویر، جانمایی درست هر تصویر متناسب با متن، حفظ تعداد صفحات در حد حوصله خواننده و غیره. بنابراین اگر می‌خواهید به طراحی و انتشار مجله الکترونیکی بپردازید، رعایت تکنیک‌های تخصصی را جدی بگیرید تا به نتایج غیرمنتظره‌ دست یابید.

صفحه آرایی مجلات

هر آنچه از صفحه آرایی مجله نیاز داشته باشید را با کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت پیش ببرید. 

طراحی جلد مجلات

طراحی جلد مجلات خود را حرفه‌ای و خاص پیش ببرید. 

طراحی یونیفرم مجلات

طراحی یونیفرم مجلات خود را خاص و حرفه‌ای‌تر از رقیبان خود انجام دهید. 

چاپ مجلات

نیاز به چاپ مجله دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید. 

Cover Design Magazine of Positive Thought Magazine

خدمات طراحی جلد مجله کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت

وابسته به تعداد صفحات مجله، مدت زمان می‌تواند از 2 هفته تا یک ماه گسترش داشته باشد. 

شرکت طراحی گرافیک فکر مثبت با بیش از 15 سال سابقه، یکی از بهترین شرکت‌های چاپ و طراحی مجله است. 

exprenice

میزان تخصص ما در طراحی مجله

طراحی حرفه‌ای 97 %
زیبایی بصری 88 %
استفاده آسان و راحت 92 %
همین حالا با ما تماس بگیرید

منتظر شندین صدای گرمتان هستیم.

Podcast

پادکست طراحی جلد مجله و صفحه آرایی مجله

از طراحی مجله و دلایل ایجاد طرح مناسب چه می‌دانید؟ 

Magazine design price

قیمت طراحی مجله

هزینه طراحی مجله چقدر است؟ 

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن اول

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن دوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی

پلن سوم

2.000.000 تومان
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
 • ویژگی
سوالی دارید؟

بدون خجالت از ما بپرسید، خوشحال می‌شویم

اگر سوالی در رابطه با طراحی مجله در ذهنتان هست ما منتظر تماستان هستیم، با ما تماس بگیرید. 

مجلات با اهداف متفاوتی منتشر می‌شوند و به تبع موضوعات مختلف دارند. شرکت تخصصی فکر مثبت از همکاری چند تیم در بخش‌های تبلیغاتی، هنری و علمی بهره می‌برد و به طراحی و صفحه آرایی انواع مجله متناسب با موضوع و ماهیت آن می‌پردازد. در ادامه خصوصیات هریک از انواع مجلات و نکات مرتبط با طراحی آن به صورت تفکیک شده بررسی می‌شود:

طراحی مجله خبری

در نشریات خبری، مطالب نوشتاری سهم زیادی به خود اختصاص می‌دهد بنابراین در صفحه آرایی مجله خبری باید به چیدمان مناسب تیترها و استفاده از گرافیک جذاب و متمایزکننده توجه کرد.

طراحی مجله ورزشی

هیجان و انرژی، مشخصه بارز ورزش است. بنابراین در طراحی مجله ورزشی با محوریت خبری، آموزشی و هر موضوع ورزشی دیگر، باید از رنگ‌های تند و انرژیک استفاده کرد تا هیجان ورزش کردن با مطالعه و دیدن تصاویر در مخاطب ایجاد شود و مشوقی برای اقدام فعالانه ورزشی گردد.

طراحی مجله هنری

بیشترین زیبایی، از نشریه‌های هنری انتظار می‌رود؛ از این رو در طراحی و صفحه آرای مجله هنری باید بالاترین ذوق و سلیقه به کار گرفته شود، تا درشان ارائه مفاهیم و موضوعات هنری باشد.

طراحی مجله تبلیغاتی

ژورنال‌های تبلیغاتی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند: در طراحی مجلات عمومی تبلیغاتی که به مجلات زرد نیز شهرت دارد، افراد مختلف به معرفی کسب وکار خود می‌پردازند و یک الی دو صفحه به هر برند اختصاص می‌یابد، به علت تنوع و گستردگی موضوعات این نوع نشریات، ممکن است نوعی اغتشاش و بی نظمی در کلیت مجله به وجود آید که ذهن خواننده را آشفته کند، بنابران لازم است به حفظ ریتم محتوا در همه صفحات توجه شده و یک فهرست گویا برای دسترسی راحت‌تر طراحی گردد؛ حال آنکه در مجلات تبلیغاتی اختصاصی، صرفاً تصاویر و مطالب مرتبط با کالا یا خدمات یک برند عرضه می‌شود و داشتن هویت بصری در طراحی و صفحه آرایی مد نظر می‌باشد.

طراحی مجله آشپزی

آموزش آشپزی معمولاً به صورت بخشی از مجلات اجتماعی منتشر می‌شود اما بعضی ناشران نیز به طور انحصاری به انواع آشپزی و معرفی رستوران‌ها، و فرهنگ غذایی در جوامع مختلف در یک مجله می‌پردازند. طراحی مجله آشپزی روی ذائقه چشایی افراد تمرکز دارد. دیدن غذا اولین عامل تشویق موجودات برای خوردن است، لذا استفاده از رنگ‌های شفاف و واقعی که تمایز عکس و واقعیت را برای ذهن دشوار کند، از مهمترین اصول طراحی گرافیکی مجلات آشپزی است. در صفحه آرایی نیز باید به اندازه کافی از تصاویر جذاب مواد اولیه و همچنین غذای نهایی استفاده شود.

طراحی مجله روانشناسی

آرامش و شناخت روشهای دستیابی به آن، اولین هدف از مطالعه مجلات روانشناسی است، لذا افراد قبل از خواندن مطالب، با مشاهده ظاهر مجله باید احساس آرامش نمایند. اگر رنگ بندی ملایم مد نظر طراح قرار بگیرد و چیدمان نوشته‌ها به صورت مرتب و خلوت طراحی شود، در آماده کردن ذهن خواننده جهت دریافت بهتر مطالب نقش مهمی دارد. همچنین تصاویر و المان‌های استفاده شده در حاشیه یا پس زمینه، تأثیر زیادی در برداشت افراد از محتوای مجله دارد. البته باید توجه داشت که گاهی یک قسمت از محتوا هیجان انگیز است و نیاز به گرافیک متناسب با آن دارد بنابراین یک طراح حرفه‌ای قبل از طراحی و صفحه آرایی مجله، شخصاً به مطالعه تمامی مطالب آن می‌پردازد.

طراحی مجله کودک

برقراری ارتباط با کودکان به کمک تصاویر آسان‌تر از نوشته‌ها است، بر این اساس طراحی گرافیکی و زیبایی رنگ‌ها و همچنین دادن شکل فانتزی به قالب مجله از نکات مؤثر بر جذب کودکان است. آشنایی با روانشناسی کودکان از پیش نیازهای طراحی مجله برای این گروه سنی است.

طراحی مجله علمی و آموزشی

مجله علمی و آموزشی می‌تواند بسیار جذاب و دوست داشتنی‌تر از کتابی با همان موضوع باشد؛ زیرا طراحی و صفحه آرایی در آن یکنواخت نبوده و با گرافیک قوی تزئیین می‌شود. این دسته از مجلات معمولاً برای گروه‌های سنی نوجوانان منتشر شده و عاملی برای تشویق آنان به مطالعه است. بنابراین استفاده از آیتم‌هایی که کنجکاوی مخاطب را برانگیزد بسیار اهمیت دارد. همچنین از قرار دادن مطالب با حجم زیاد و به صورت فشرده در هر بخش پرهیز شود، جانمایی تصاویر مرتبط در لابه‌لای متن می‌تواند به درک بهتر آموزش‌ها کمک نماید.

طراحی و صفحه آرایی سایر مجلات

طراحی مجله یک فعالیت گروهی است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب و کسب رضایت خواننده، باید نکات مختلفی مورد توجه باشد، از جمله روانشناسی، جامعه شناسی، ارتباط تصویری، هنر گرافیک، رنگ شناسی و غیره در دستیابی به یک مجله با ظاهر جذاب و مفید نقش دارند. به عبارتی دانستن اینکه هر طرح و رنگی در کدام مجله و در چه موقعیتی استفاده شود تا بهترین نتیجه را به بار آورد، بر مبنای علوم مختلف حاصل می‌شود. از این رو کانون آگهی و تبلیغات فکر مثبت، از افراد متخصص و با تجربه در چندین حوزه برای آماده کردن سفارشات طراحی و صفحه آرایی مجلات کمک می‌گیرد تا بیشترین رضایت را در مخاطب به وجود آورد.

طراحی مجله از چندین بخش تشکیل می‌شود که هریک بر اساس کیفیت مورد انتظار شما، نیاز به صرف زمان و هزینه متفاوتی دارد. طراحی جلد مجله، طراحی فهرست مجله، صفحه آرایی و امتحان چندین حالت مختلف در چیدمان مطالب و تصاویر، پیچیدگی طرح‌های گرافیکی و جلوه‌های ویژه از جمله مواردی هستند که قبل از ثبت سفارش باید نسبت به آن آگاه شده و با تیم طراحی به توافق برسید.

همچنین ماهیت مجله روی یکایک آیتم‌های طراحی و صفحه آرایی تأثیرگذار است. اگر بخواهیم جزئی‌تر به بررسی این موضوع بپردازیم باید گفت ماهیت محتوای هر یک از صفحات نیز در طراحی آن‌ها اهمیت است. در واقع نمی‌توان از نسخه‌های یکسان برای نشریات مختلف استفاده کرد، یک طراح باتجربه و حرفه‌ای خوب می‌داند از بینهایت ماده اولیه مانند رنگ و تصویر که در اختیار دارد چه طرحی تولید نماید که متناسب با موضوع مجله، سبک محتوای آن و سن خواننده باشد. به عبارتی طراحی مجلات یک فرآیند اصولی و به‌طور هم‌زمان فی‌البداهه است و یک خلق جدید محسوب می‌شود.

اگر به عنوان یک ناشر به دنبال متحول کردن شماره بعدی مجله خود هستید، بهتر است ابتدا با جزئیات، مدل‌ها و طرح‌های مختلف نشریات آشنا شده و نسبت به اصول طراحی و صفحه‌آرایی هر بخش از مجله یک ذهنیت کلی به دست آورید. در این خصوص مشاوران مجموعه فکر مثبت می‌توانند راهنمایان خوبی باشند، بعد از دریافت اطلاعات اولیه در صورت تمایل و رضایت می‌توانید برای ثبت سفارش اقدام کنید اما بدون آن توصیه نمی‌شود.

blog

مجله استودیو فکر مثبت

موشن گرافیک چیست؟

آوریل 5, 2023

موشن گرافیک یا پویانمایی هنری گرافیکی است که با استفاده از تصاویر متحرک و ترکیب صدا به انتقال پیام در قالب ویدئو پرداخته می‌شود. در حوزه های مختلفی چون تیراژ سریال‌ها، ویدئوهای بازاریابی و آموزشی از موشن گرافیک استفاده می‌شود.

ارائه مشاوره برند به سایت های فنی و تعمیراتی برای بیشتر دیده شدن

فوریه 22, 2023

ارائه مشاوره برای بهتر حرکت کردن در مسیر کسب‌وکار به بیزینس‌های نوپا و تازه تاسیس،

لیست خدمات طراحی گرافیک

فوریه 7, 2023

خدمات طراحی گرافیک (Graphic design services) به مجموعه‌ای از خدمات یا کارهای گرافیکی (طرح زدن

اصول طراحی تبلیغات

دسامبر 25, 2022

یکی از راه‌های مهم بازاریابی، تبلیغات و طراحی اصولی آن‌ها است. مدیران کسب‌وکارها از روش‌های